Ostin uuden tietokoneen ja kun sain siihen kaiken asennettua niin tietokone herjaa aina avatessa jotain memcheck.exe-clr-virheenkorjauspalvelut, mikä hemmetti tämä on ja mistä on kyse? ja kun tuohon voi vastata kyllä tai peruuta ja sit se sanoo jotain jit-korjauspalvelusta mutta sekään ei kuulemma ole käytössä.
Mitä teen, poistanko kaiken ja laitan uudelleen?
Auttakaa nyt onnetonta!
T. Pia
Mitä teen, poistanko kaiken ja laitan uudelleen?
Auttakaa nyt onnetonta!
T. Pia
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itselläni ei ole asiasta harmainta hajua, mutta pieni oletus kuitenkin.
Oletan siis että memcheck on jokin automaattinen muistin tilan tarkistusohjelma.
Oletan edelleen että ohjelma ei ole välttämätön käytössä, sillä muistin tilan heikkenemisen huomaa kyllä käytönkin aikana varsin helposti.
Rohkenen näin olettaa että ohjelman voi pistää jäähylle ja unohtaa sen sinne ja jatkaa siitä eteenpäin kirkkain silmin ja rauhaisin mielin. =)
Google on keksitty.
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=memcheck.exe&btnG=Google-haku&meta=
Onpa hieno keksintö. Miten en ole ennen moista löytänyt? =)
Arvaa vaan ettei ole kokeiltu! Maallikko ei ota noista mitään selvää, varsinkaan naispuolinen!
muuta kuin että osaa englantia.
"Empowering Technology" http://global.acer.com/products/et2/notebooks01.htm
Jos joku acer, kannataneen tutustua ohjekirjaan.
Samaisesta ongelmasta kärsin ja katselin.. Lopulta vika korjaantui kun sallin tuon memcheck.exe elisan tietoturvasta!!