Tukholmaa kauemmas EI

Suomimatkailija

Minä olen kyllä sitä mieltä että ainakaan itse EN HALUA lähteä Ruotsia kauemmaksi matkalle/lomalle. Kaikkea olen kuullut mitä voi sattua esim. Kaukomatkalla. Joten tällaiseen päätökseen olen tullut. Jokainen saa tehdä niinkuin itse haluaa.
Onneksi meillä täällä Suomessa on hyviä hotelleja ja kylpylöitä. Niissä vietän aikaa... :)
Kivaa lomailua kaikille! Pitäkää hauskaa minne sitten menettekään! :)

4

697

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joku vaan

      olen käynyt norjassa, virossa,venäjällä sekä ruotsissa muualkin kuin Tukholmassa enkä ole katunut varsinkin Taalaimaa on näkemisen arvoinen samoin norjassa ne kaupungit jossa on ollut olympialaiset

      • Tukholmaankaan ?

        Kaikki sama on Suomessakin.


    • Kompraus

      Jos käy Ruotsissa, Norjassa tai Virossa, niin eipä se tunnu oikein ulkoman matkalta. Sama kuin lähiostarissa poikkeaisi. Minä menen ainakin Saksaan, Englantiin, Ranskaan, Kanadaan tai vaikka Japaniin. Siinä saa kunnon ulkomaan kokemusta.

      • perros

        Minä olen samaa mieltä, mutta ymmärrän toki heitäkin ketkä eivät kauemmas tahdo lähteä. Kyllähän tämä Suomi hyvä paikka on :) Itse olen käynyt monet kerrat Virossa, kerran Tukholmassa.. Ja myös Kreikassa, Turkissa, Marokossa, Espanjassa, Portugalissa (manner Madeira) ja Egyptissä.. matkailu on ihanaa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      159
      6319
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      116
      5816
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5337
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      3415
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      57
      2985
    6. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2661
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2360
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      25
      2320
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      13
      2030
    10. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      15
      1911
    Aihe