ABC DESIGN Pramy Luxe

***SS***

Abc design pramy luxe..... ihanat ja käytännölliset vaunut....mutta korin käyttö vaunuasennossa???! Saako siitä reunaa jotenkin taitettua, vai onko niin ettei tartte vaunu aikana käyttää?????

Muita kokemuksia näistä vaunuista????

6

2580

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ***SS***

      Onko tietoa....

    • allipa

      kaveri osti semmoset koska oli halvat mutta pyörät irtoili vähän väliä ja vei sitä takas liikkeeseen eikä auttanu, ne vaan irtoili irtoilemistaan :( takuuta kun ei tainnut olla kovin kauaa niillä halpisvaunuilla myöskään. halpis on aina halpis

    • reetta-hr

      Itse ostin juuri pramy luxet, ei ole vielä tullut kotiin asti mutta isosiskolla on samanlaiset ja hän on ollut tosi tyytyväinen. Joku takuutapauskin hänelle sattui mutta se ainakin hoitui kivasti. Ettei olisi edelliselle kirjoittajalle sattunut niin että vaunut on tullut hankittua jostain pikkufirmasta joka tuo itse vaunuja maahan ohi virallisen maahantuojan.. Näihin tapauksiin nimittäin olen törmännyt toisinaan foorumeilla.

      AP:n kysymykseen vastauksena: koppaa ei tarvita enää rataskäytössä, täältä löytyy havainnollistavat kuvat sekä vaunukäytöstä että rataskäytöstä: http://www.lastentarvike.net/kategoria/76/abc-design-pramy-luxe (tilasin itselleni nuo 2012 -malliset popcornit, kumpa tulisi pian..)

      • dgkjlkllklkllll

        Toivotan vaan onnea noiden vaunujen kanssa..kaverilla oli tuollaset ja voi voi..luuli ostaneensa hyvät ja edulliset vaunut, mutta ihan pee askaa.. eivät kestäneet edes yhtä lasta ja ominaisuuksiltaankin olivat jo huonot ja raskaat. Hajosivat vaikka mistä eri kohdista ja kaikenlaisia vikoja kokoajan. Ei ollut kuin harmia niistä 6kk jälkeen...


    • Niina--81

      Oletko "dgkjlkllklkllll" varma ettei kaverisi ole taas joku Emmaljunga-kauppias tms..

      ABC Designissa on kahden vuoden takuu ja meillä ainakin toimii nyt vielä takuuajan jälkeenkin moitteetta. Meillä on ollut hintaluokaltaan laidasta laitaan vaunuja (nyt jo neljännet menossa) ja kaikissa on ollut isompaa tai pienempää moittimista ja takuun kanssa pelaamista (kyllä, Emmaljungissakin).

      Meidän Pramy Luxeissa oli takuuaikana pientä puoltovikaa, mutta se hoitui kyllä asiallisesti kun meidän vaunut oli tullu Suomeen oikean maahantuojan kautta eikä harmaana. Sen jälkeen ollut poikkeuksellisen hyviä kilometrejä.

    • slappis

      Mistä näihin vaunuihin saa uuden renkaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      93
      3641
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2393
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      142
      2049
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      34
      901
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      831
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      820
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      805
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      789
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      707
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      88
      692
    Aihe