Sopiiko toinen soitin Mersuun..

...heittämällä? Auto on SLK230 ja siinä on Mersun alkuperäinen cd-soitin. Onko takaliittimet samat, että voi laittaa toisen soittimen? Onko kenelläkään tietoa?
51103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mutta panttaan sitä. Sen voin toki paljastaa, että lada combin alkup. soitin menee heittämällä myös mersuun.

Äänestä

Kyllä, naiskuski juu.


Miss Eq

Äänestä

soitinta. Sehä on parasta siinä autossa.

Äänestä

Itse vaihdoin välittömästi auton slk.n saatuani soitinta. Ostin pioneerin (autostudiosta) ihan perus cd/mp3 soittimen joka sopi slk puna/mustaan sisustaan kuin valettu. Piuha liitännät ovat nykyään noita iso liittimiä, että sen suhteen ei tullut ongelmia. Ainut mitä joutui sitten vielä jälkikäteen hakemaan oli antennin din-iso sovitin, kun jostain kumman syystä noissa mersuissa noita dinnejä käytetään. Mutta esim anttilasta ja tottakai autostudiostakin olisi soittimen ostohetkellä sen saanut jos sen tiennyt. Mersun alkuperäiseen soittimeen tuli joku ylimääräinen piuha ja se jäi kyllä sinne nyt irtonaiseksi. En sitten tiedä mikä piuha edes oli kyseessä, mutta eipä siitä mitään vaikutusta mihinkään ollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naiskuski 28 kirjoitti:

...heittämällä? Auto on SLK230 ja siinä on Mersun alkuperäinen cd-soitin. Onko takaliittimet samat, että voi laittaa toisen soittimen? Onko kenelläkään tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu