Zip-tiedostoksi ????

Miten muutan Package-tiedostot Zip-tiedostoksi, jotta voin käyttää The Sim File Maidia?
3169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miksi ihmeessä ne pitäisi muuttaa zip-tiedostoiksi? package-tiedostot laitetaan vaan suoraan downloads-kansioon.

Äänestä
  • kun File Maid sanoo, että vedä zip-tiedostot nurmikolle. Olen ladannut package-tiedostoja ja siirtänyt File Maidiin, mutta ne ei siirry peliin... Missä muodossa tiedostot siis pitää siirtää peliin ja miten?

    Äänestä

  • simottaja kirjoitti:

    kun File Maid sanoo, että vedä zip-tiedostot nurmikolle. Olen ladannut package-tiedostoja ja siirtänyt File Maidiin, mutta ne ei siirry peliin... Missä muodossa tiedostot siis pitää siirtää peliin ja miten?

    siis siirrät package-tiedostot sellaisenaan Downloads-kansioon mikä löytyy omien tiedostojen ea games-kansiossa olevasta the sims 2 kansiosta ;) package-tiedostot ei siis ole mitään pakattuja tiedostoja, joita file maidiin pitäisi siirtää. zip-tiedostot taasen ovat pakattuja package-tiedostoja, got it? :) ja pakatut tiedostot vedetään file maidiin.

    korjatkaa jos olen väärässä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


simottaja kirjoitti:

Miten muutan Package-tiedostot Zip-tiedostoksi, jotta voin käyttää The Sim File Maidia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu