Onko Kale ihan

Noin voimakkaat mielen muutokset voivat kieliä parista seikasta: 1) Päihteiden tai vs. väärinkäytöstä 2) Mielenterveydellisestä häiriöstä tai molemmista. On näitä nähty,,,
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kalelle, oli Miralle ihan luvallista vai? Mira vaihtoi mieltä sekunnin murto-osassa, oli seko!

Äänestä
  • käyttäytyny. Ei Mira siellä meinnanut ketään läättyyn vetää niinkuin Kale esim. Kale on aggressiivinen, mitä Mira ei ollut. Mira oli tavallaan ryhmän uhri ja joutui ikävään kierteeseen. Ei osannut kääntää tilannetta lopulta voitoksi itselleen. Jos Miralla olisi ollut sosiaalisia taitoja riittävästi- se oli ihan kevyesti voittanut koko kisan. Kyll Mira jotain vikaa oli, mutta ei sellaista mitä voidaan nähdä Kalessa. Epäilen, että Mira kärsii todella huonosta itsetunnosta,,,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"clear"? kirjoitti:

Noin voimakkaat mielen muutokset voivat kieliä parista seikasta: 1) Päihteiden tai vs. väärinkäytöstä 2) Mielenterveydellisestä häiriöstä tai molemmista. On näitä nähty,,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu