Silja

kumpi ois kivempi, Sirja vai Silja?

toinen nimikin vielä haussa, mutta etunimi on jompi kumpi noista.
5260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Silja on monta kertaa ihanampi nimi. :)

Silja Susanna
Silja Elenor
Silja Sinililja

Äänestä
  • Kumpikin nimi on yhtä lailla kaunis.

    Sirja -nimisiä on (ehkä) vähemmän,
    ja siksi kai olen sen kannalla :)

    Äänestä

mielestäni. Sirja on minusta samalla tavalla keski-ikäisen nimi kuin esim. Ritva tai Riitta. Ei hyvä.

Äänestä

Sirja kuulostaa rikkinäiseltä, sirpaleiselta.

Äänestä

sukunimestä. Itse kannatan pehmeämpää Siljaa, esim. Silja Lumilla, Silja Marjaana

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai Sirja kirjoitti:

kumpi ois kivempi, Sirja vai Silja?

toinen nimikin vielä haussa, mutta etunimi on jompi kumpi noista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu