syötätte aktiiviselle sakulle?
tossa huomasin että meillä menee 12kg säkki ruokaa n.alle kahdessa viikossa,toki on kaksi syöjääkin(rc german shepherd, adult 60e/säkki)
lisänä saavat kotiruokaakin,naudanmahaa ja j.lihaa mutta pakastimen rikkouduttua ei ole enää paikkaa minne säilöis pakasteet.
mietiskelen vaan että jos voisi ruokamerkkiä vaihtaa vähän halvempaan mutta jossa kuitenkin hyvä laatu..joudun kohta ite vesi ja näkkileipä linjalle ;)
heitelkääpäs hyvillä vinkeillä
tossa huomasin että meillä menee 12kg säkki ruokaa n.alle kahdessa viikossa,toki on kaksi syöjääkin(rc german shepherd, adult 60e/säkki)
lisänä saavat kotiruokaakin,naudanmahaa ja j.lihaa mutta pakastimen rikkouduttua ei ole enää paikkaa minne säilöis pakasteet.
mietiskelen vaan että jos voisi ruokamerkkiä vaihtaa vähän halvempaan mutta jossa kuitenkin hyvä laatu..joudun kohta ite vesi ja näkkileipä linjalle ;)
heitelkääpäs hyvillä vinkeillä
Vastaukset 7
Vanhimmat
nassutellaan proformancea..15kg säkki noin päälle 30e ja eagle on toinen hyvä..olikohan jotain päälle 40e/15kg
meillä myös. hill´sin ruoka aikas tyyristä,mutta hyvälaatusta.=9 Eläinkaupas aika monia merkkejä tarjolla..
Mitä mieltä olette Mera Dog ruoasta? Meille kasvattaja suositteli, ja on tainnut sopia sekä meille että myös hänen muille koirilleen. Ei vaan ole merkki tullut vastaan ennen näissä ruokakeskusteluissa.
kiinnostaa ko.ruoka.on jo kauemmin pitäny ottaa selvää siitä mutta aina se on jotenki jääny..taidanpa heti lähtee tutkiskeleen kun kerran puheeksi tuli..jos joku totta tosiaan tietää ruuasta,niin infoa kiitos.
Nyt syötetään Pro Formancea,koirassa huomattava ero.
Natur Croq Plussaa 15kg 32 eur.
Meillä syödään Happy Dogia, ei juuri tuota kylläkään, mutta hyvin on toinen laatu meillä toiminut.
Lisäksi pakkasessa on Ebafarmensia, jotan lisään
vähän ruokaan.
Kotikoira syö Jahti&Vahtia ja se maksaa 15kg abauttirallaa 20-26 euroa laadusta riippuen.
Hyvässä kunnossa koira pysyy tuollakin sapuskalla.
Ollaan raakaruokinnalla(2 sakemannia) toinen ei ole saanut nappulaa n 2 vuoteen ja junnukin söi vaan 15 kg:n säkin mikä tuli mukana ja siitä siirryttiin neu:n kautta raakaruokintaan,kulut n 50€ kuukaudessa.