terminaalin vaihto

Australiaan

Moro
Tällaista kysyn onko vaikea vaihto, lontoo htr terminaali 1 - terminaali 4 ja kauanko vaihto vie aikaa.Olemme menossa australiaan tammikuussa ja olen kuullut että vaihto on aika sähellystä...kiitos jo etukäteen...

2

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on

      jos tilanne nykyinen myös jatkossa n.1,5-2,5 tuntia riippuen päivästä ja kello ajasta. Varaa väh. 1,5 tuntia joka on ehdoton minimi. Itse siirtyminen ei vie kuin 20 minuuttia mutta ne tarkastukset vetää hitaasti. Ja ei tarvitse olla kuin yksi "epäily" niin siinä odotat sitten.

    • matkustelija

      Opasteet kentällä on hyvät. Bussilla on järjestetty valvottu kentällä kuljetus, vaikea siinä on eksyä. Terminaalit ei ole kaukana toisistaan, mutta kenttä on sokkeloinen, ylä ja alakertaan saa kiipeillä .Jonottamista riittää, mutta kun on vaihtoaikaa vähintään kaksi tuntia, ei hätää.

      Ihanteellista olisi , jos olisi käytössä kolme täyttä tuntia vaihto operaatioon.Jos asiaan voi itse vaikuttaa etukäteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2254
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1028
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      962
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      873
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    Aihe