En osaa tietokone slangia enkä termejä mutta kun munpiti ajaa Windows ME uudestaan niin sen jälkeen kun klikkaan jotain ja sivu tule enäkyviin niin se on suunnilleen postikortin kokoinen. Saahan senisommaksi siitä yläkulma keskimmäisestä ruudusta mutta vaan sen ajan kun sivua katselee. Uutta sivua klikatessa alkaa sama homma. Mitähän tässä tekisi? Semmoisella "ristillä" hiirellä vetämälläkään ei onnistu saamaan oikeaan koko ruudun täyttävään kokoon!
sivun koko
Paavo Pölvästi
1108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kun klikkaat sieltä oikasta yläkulmastakeskimmäisestä se suurenee tai pienenee ja kun suljet sivun sulje oik.yläkulman oik.puoleisesta ruksista niin sivu avautuu seuraavan kerran isona kuvana.
Muuttele kaikki pienet ikkunat näin:
Vie kursori sen pienen ruudun reunaan niin kursori muuttuu Kaksipäiseksi Nuoleksi ja paina Vasen hiiren Korva alas ja vedä sivu kerrallaan ikkuna isoksi,
tee kaikille pienille ikkunoilla samalla tavoin niin sitten ne pysyy suurena.