Asensin ko ohjelman , mutta ei löydä kännykkää, vaikka se on kaapeli päässä, onko kellään ollut tällaista ongelmaa?
Nokia pc-suite
Olliver
3220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tällaisella yhdistelmällä:
• Windows 98 Second Edition
• Nokia PC Suite 5.8
• CA-42 yhteensopiva kaapeli (siis CA-42 tarvikekaapeli) ja sen tarvitsema ajuri
• Nokia 3100
Ei vaan lähtenyt pelittämään, kapula näkyy joskus Connection managerin listalla mutta HARMAANA ja siihen ei saa yhteyttä elikkä sitä ei voi valita. Lisäksi satunnaisesti kapula ilmoittaa että "Lisävaruste kytketty" ja sen perään kuitenkin "Puhelin ei tue tätä lisävarustetta", tuo ensimmäinen ilmoitus tulee kyllä aina kun kaapelin kytkee mutta jälkimmäinen tulee satunnaisesti.
Että en tiedä mikä oikein mättää, sekö että kaapeli ei ole Nokian oma vaan tarvikekaapeli. On se kyllä hölmöä jos ei muut saa tehdä lisälaitteita kuin Nokia itse. Ja Nokia itse rosvoaa omista tekemistään laitteista moninkertaisen hinnan verrattuna kilpailijoihin....mutta kai sitä pitää jotenkin ottaa takas kun itse kapuloiden hintoja jouduttu laskemaan...ettei Nokian osakkeenomistajat vaan pääsis laihtumaan. :D
Voi pahus, eikö tosiaan kukaan osaa neuvoa tässä asiassa, eipä tunnu tuolta Nokian asiakaspalvelustakaan saavan neuvoa.
Eli taas asensin sen uudestaan netistä nokian sivuilta ,ja ilmoittaa... yhteystyyppiä ei ole käytettävissä, joten puhelimeen ei voi muodostaa yhteyttä, sit pyytää asentamaan uudestaan...VOI VOI!!!