Keskkiviikko on ihan just sopiva päivä olla raittiina.Unirytmejä yritän vaan taas kerran sekoitella.
29.11.2006 Keskiviikko
13
811
Vastaukset
Ja ratkiriemukas raitis keskiviikko!! Mulla on aika paljon suklaata vaatekomerossa jemmassa!!!
- ma-sa
no eihän ne nyt enää ole salassa.Ollaanko kavereita?Syötäs ennen ku toiset herää....
ma-sa kirjoitti:
no eihän ne nyt enää ole salassa.Ollaanko kavereita?Syötäs ennen ku toiset herää....
Ollaan! Ne suklaat on nappuloilta jemmassa ettei mee hampaat pilalle, toisinsanoen ajattelen lasteni hampaitten hyvinvointia kun syön ne yksin salaa näin yöllä, selvinpäin.
- ambivalenttineN
raitis kirjoitti:
Ollaan! Ne suklaat on nappuloilta jemmassa ettei mee hampaat pilalle, toisinsanoen ajattelen lasteni hampaitten hyvinvointia kun syön ne yksin salaa näin yöllä, selvinpäin.
...minullekin? Mäki tarviin suklaata eikä sitä ole yhtään. Onneks on sentään suklaanmakuista nutria mikä maistuu sairaan pahalle, bläää. Mut jos et syöny kaikkia suklaita loppuun niin mä voisin ihan ilomielin myös olla sun kaveri ja tulla avustaan sua suklaansyönnissä :) Tiiäkkö muuten ettei toi piilottelu auta yhtään, lapset löytää ne suklaat kumminkin :)
- Cettuz!
viikkoa ja melkein keskelyötä. mut kuiteskii raittiina nautin elämästäni.
- Papio1
Raitis keskiviikko tänään.
- ambivalenttineN
Raitis keskiviikko tiedossa. Töihin lähden itkien, mut kumminkin menen sinne. Jos porukka kysyy että oonko parantunut niin sanon että en ole. No enkä sano, emmä tiiä mitä mä sanon. Vaikka tekis miten kipeää, niin viinasta pysyn kuitenkin erossa tänään.
Mukavaa ja raitista keskiviikkopäivää kaikille! ...Ja juomatta alkoholia tänäänkin aion olla!!
- Eikö totta.
Senegalhan on Islamin uskoinen maa joten siellä ei paljoa juopotella. Mitenkäs ne tajuntaalaajentavat aineet sielläpäin?
- heinan teko
Eikö totta. kirjoitti:
Senegalhan on Islamin uskoinen maa joten siellä ei paljoa juopotella. Mitenkäs ne tajuntaalaajentavat aineet sielläpäin?
ei aineita, ei mitaan huumava. Me juosta aamu ja ilta. Joskus piani paini nuotion aarella. joskus kiipeilemme puussa. ei tulilienta ei.
Ei ei ja hei hei!
- Pökäle.
Vihdoinkin on mullakin mahis päästä katkolle. http://www.mediuutiset.fi/doc.te?f_id=1073817&s=r
- Katko_hoidokki
"Katkaisulaitos ei voi edellyttää henkilön olevan selvinnyt päihtymyksestään ennen katkaisun aloittamista."
Tuo on hyvä juttu. Itse en ymmärtänyt vuosikymmeniä sitten A-klinikan ohjeistusta 0-toleranssista. Toisin sanoen pyysivät minua tulemaan uudestaan, kun promillet ovat laskeneet nollaan.
Sanoin, että enhän minä katkaisua silloin tarvitse, jos ei promillejakaan ole. Toisin sanoen juominenhan on silloin jo poikki.
Hyvä, että nykyään pääsee aloittamaan katkaisuhoidon silloin, kun sitä tarvitsee.
Itselläni kului nimittäin pari päivää ennen kuin pariviikkoisesta putkesta oli promillet laskeneet vaaditulle tasolle ja silloinhan ei enää varsinaisesta katkaisuhoidosta voida puhua.
Toki tukitoimenpiteet, terapia ja muu lääkintähuolto on hyvä jatkua tuonkin jälkeen. Joskus se vaati(i) laitoshoitoakin.
Nyt toki raittiina olen ollut jo joitakin vuosia, mutta halusin tuon kokemukseni kertoa:)
- mussukka1
Ajattelin viettää loppuillan raittiina, mutta jotain kivaa pitäisi keksiä tähän pimeyteen, pitääköhän tutkia tuota teeveen tarjontaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli5210405Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1376377"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn744598Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul133468Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1433250Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji2833065Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1512833Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota672776Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma52232Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait342154