Keskkiviikko on ihan just sopiva päivä olla raittiina.Unirytmejä yritän vaan taas kerran sekoitella.
29.11.2006 Keskiviikko
13
820
Vastaukset
Ja ratkiriemukas raitis keskiviikko!! Mulla on aika paljon suklaata vaatekomerossa jemmassa!!!
- ma-sa
no eihän ne nyt enää ole salassa.Ollaanko kavereita?Syötäs ennen ku toiset herää....
ma-sa kirjoitti:
no eihän ne nyt enää ole salassa.Ollaanko kavereita?Syötäs ennen ku toiset herää....
Ollaan! Ne suklaat on nappuloilta jemmassa ettei mee hampaat pilalle, toisinsanoen ajattelen lasteni hampaitten hyvinvointia kun syön ne yksin salaa näin yöllä, selvinpäin.
- ambivalenttineN
raitis kirjoitti:
Ollaan! Ne suklaat on nappuloilta jemmassa ettei mee hampaat pilalle, toisinsanoen ajattelen lasteni hampaitten hyvinvointia kun syön ne yksin salaa näin yöllä, selvinpäin.
...minullekin? Mäki tarviin suklaata eikä sitä ole yhtään. Onneks on sentään suklaanmakuista nutria mikä maistuu sairaan pahalle, bläää. Mut jos et syöny kaikkia suklaita loppuun niin mä voisin ihan ilomielin myös olla sun kaveri ja tulla avustaan sua suklaansyönnissä :) Tiiäkkö muuten ettei toi piilottelu auta yhtään, lapset löytää ne suklaat kumminkin :)
- Cettuz!
viikkoa ja melkein keskelyötä. mut kuiteskii raittiina nautin elämästäni.
- Papio1
Raitis keskiviikko tänään.
- ambivalenttineN
Raitis keskiviikko tiedossa. Töihin lähden itkien, mut kumminkin menen sinne. Jos porukka kysyy että oonko parantunut niin sanon että en ole. No enkä sano, emmä tiiä mitä mä sanon. Vaikka tekis miten kipeää, niin viinasta pysyn kuitenkin erossa tänään.
Mukavaa ja raitista keskiviikkopäivää kaikille! ...Ja juomatta alkoholia tänäänkin aion olla!!
- Eikö totta.
Senegalhan on Islamin uskoinen maa joten siellä ei paljoa juopotella. Mitenkäs ne tajuntaalaajentavat aineet sielläpäin?
- heinan teko
Eikö totta. kirjoitti:
Senegalhan on Islamin uskoinen maa joten siellä ei paljoa juopotella. Mitenkäs ne tajuntaalaajentavat aineet sielläpäin?
ei aineita, ei mitaan huumava. Me juosta aamu ja ilta. Joskus piani paini nuotion aarella. joskus kiipeilemme puussa. ei tulilienta ei.
Ei ei ja hei hei!
- Pökäle.
Vihdoinkin on mullakin mahis päästä katkolle. http://www.mediuutiset.fi/doc.te?f_id=1073817&s=r
- Katko_hoidokki
"Katkaisulaitos ei voi edellyttää henkilön olevan selvinnyt päihtymyksestään ennen katkaisun aloittamista."
Tuo on hyvä juttu. Itse en ymmärtänyt vuosikymmeniä sitten A-klinikan ohjeistusta 0-toleranssista. Toisin sanoen pyysivät minua tulemaan uudestaan, kun promillet ovat laskeneet nollaan.
Sanoin, että enhän minä katkaisua silloin tarvitse, jos ei promillejakaan ole. Toisin sanoen juominenhan on silloin jo poikki.
Hyvä, että nykyään pääsee aloittamaan katkaisuhoidon silloin, kun sitä tarvitsee.
Itselläni kului nimittäin pari päivää ennen kuin pariviikkoisesta putkesta oli promillet laskeneet vaaditulle tasolle ja silloinhan ei enää varsinaisesta katkaisuhoidosta voida puhua.
Toki tukitoimenpiteet, terapia ja muu lääkintähuolto on hyvä jatkua tuonkin jälkeen. Joskus se vaati(i) laitoshoitoakin.
Nyt toki raittiina olen ollut jo joitakin vuosia, mutta halusin tuon kokemukseni kertoa:)
- mussukka1
Ajattelin viettää loppuillan raittiina, mutta jotain kivaa pitäisi keksiä tähän pimeyteen, pitääköhän tutkia tuota teeveen tarjontaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va3304669Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1294153Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,2102502Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1012229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.411741Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk71349- 311346
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv21288Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii511274entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä1471016