Kun täällä tuntuu olevan näitä fiksui ja filmaattisii ihmisii, niin voitteko auttaa tyhmää ja tumpeloo keksimään hyviä ideoita rekkojen lakanoihin. meillä ois nää penkkarit tulossa ja pääkoppa on täysin tyhjä. =) nyt tarvisin itteeni fiksumpaa keksimään mojovia iskulauseita.
Penkkarit tulossa
Sasa
51630
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Täs olis yks: Vedä vittu päähäs ni näytät paremmalt!!!
haista paskaa huora isän nussia pikku mutha fucker
Ymmärrän kyllä että jotkut ovat niin TYHMIÄ etteivät pääse edes lukioon, mutta miksi avaudut meille ja kerrot päässäsi liikkuvan ajatuksen!?
Katselin tv:n alueuutisista penkkariajeluita ympäri maata ja hämmästyin kuormurien lavajulisteiden huonosta tasosta. Pirkanmaalla oon tottunut että julisteiden suunnitteluun ja toteutukseen käytetään tuntitolkulla aikaa ja parhaan lakanan tekemisestä kilpaillaan
http://www.aamulehti.fi/vastaa/penkkarijuliste2011/
Muualla julisteet näyttävät olevan lähinnä valkoisia lakanoita joihin hätäisesti sutaistaan tussilla jotain
Kaipa tuo vaihtelee ihan paikkakunnittain. Olen itse pieneltä paikkakunnalta ja meillä on vain yksi lukio ja kaikki abit kyllä mahtuu yhteen rekkaankin :) Pieni luokka tarkoittaa myös pientä määrää ihmisiä hoitamaan noita kaikki abi-asioita: kuka tilaa karkit, kuka hoitaa abiristeilyt/kyyditykset laivalle, mikä on vuoden "teema", kuka kuvaa abivideon ja keitä siinä näyttelee, ketkä keksivät "leikit" ja laulut abipäivään, kuka hoitaa aamunavauspuheen, kuka tilaa abirekan, ketkä hoitaa juhlasalin ja lukion koristelun, ketkä ovat vastuussa opettajien kahvituksesta jnejne. Abeja kun on yleensä ehkä joku 20 ja heistä 10-15 ylipäätään haluavat olla näissä jutuissa mukana, ei tuo rekan lakana nouse nousta järjestelyistä kyllä kovin korkealle, pääasia että joku lakana saadaan liehumaan :D Kun ei tarvitse kilpailla muita vastaan, ei jaksa tollaiseen panostaakaan. Lisäksi rekan näkee lukiolaisten/peruskoululaisten lisäksi päiväkotilaiset ja mummot vanhainkodissa (ne jotka jaksavat pihalle asti tulla), joten sekään ei juuri motivaatiota lisää :D