virtsakivistä!!! vaan kysyn että onko muillakin kissaa joka tykkää pissata suihkun lattiakaivoon tai sen viereen. tekee yleensä laatikkoon mutta toisinaan vieraillessan suihkutiloissa ja makaillessaan saunanlauteilla pissaa sitten lattiakaivoon. =)
nyt ei
ole kysymys
3188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jaa siis virtsanäyte on tutkittu virtsakiteiden/-kivien varalta? entäs pissatulehdus, onko tutkittu? ootko koittanu vaihtaa kuiviketta (meilläkin tehtiin noin tasan siihen asti kunnes tuli pellettien tilalle hiekkaa lootaan)? ei se ihan pelkästä tykkäämisestä niin tee vaan joku syyhän sille on, ja niitä syitä on monia muitakin virtsakivien lisäksi. kannattaa muuten kaataa etikkaa ja/tai kloritea sinne viemäriin ni ei haise niin jumalattomasti.
..tykkää pissata kylpyammeeseen :)
on kahden kissamme suosiossa,kykkivät siinä ja lorottavat reikään.Toinen myös tykkää kakkia sinne.
Eikä ole kyse siitä että olisi virtsakiviä tai laatikot olisivat likaisia.
Käsienpesuallas on pestävä kyllä muutaman kerran päivässä ja viemäriinkin laitettava desinfektioainetta,muuten rupeaa haisemaan.
Muut kissoistamme käyvät normaalisti laatikoillansa,mutta nämä kaksi originellia ei.