Kari on koko illan jaksanut Ollin kanssa hehkuttaa, kuinka olis mahtavaa saada kamera palkkioksi bb:ssä olosta, tai kännykkä tai auto tai matka tai ... Ihanko oikeasti se luulee, että joku noiden mankumisien perusteella sponsoroi sille/niille jotakin.
Samaan hengenvetoon se selittää, että se on kieltänyt äitiään päästämästä toimittajia hänen kotiinsa ja kieltänyt äitiään antamasta lausuntoja hänestä. Mikä valtakunnan julkkis se luulee olevansa?!
Ja sitten ne jutut siitä, kuinka nyt pääsee baareihin jonon ohi, kun on julkkis.
Noi tuollaiset jutut ovat vielä naurettavampia kuin ne kokoaikaiset virpomis- ym. jutut eli keskustelujen "pimppilisä", kuten Sari tänään juttuja kuvaili.
Kaki...julkkis?
maan matonen.
2
141
Vastaukset
- fakta homma
Nimimerkki "maan matonen" on kateudesta vihreä! :D
Kyllä se vaan niin on että noi viimeiset BB-talon asukkaat ovat julkkiksia! Ja he tulevat saamaan erinäisiä sponsori-kamoja omakseen.
Esim. Hanne sai Canonilta arvokkaan laite-paketin.
Kaikki noi loput kilpailijat ovat valtakunnan jukkiksia. Joten he eivät mitään luule he tietävät.- enää kukaan
muista joulun jälkeen.ainoastaan voittajan ja kaarlon.kiitos:mielenpurkauksista,taitaa olla ainut joka pisimpään muistetaan.pysyvä julkkis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905785
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804752Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113077Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p252734Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252006- 321533
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486- 1891348