Minä en ainakaan lakeja noudata

Olen niin kyllästynyt herrojen lupauksiin, poliisin toimintaan ja tähän mätään systeemiin että minä olen päättänyt sen etten eläessäni mitään lakeja noudata. Telekuuntelussakin yksityisyyden suojani on vessapaperia. Samoin kohtelen koko Finlex teosta, käytän sitä vessapaperina.
2166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Valheeseen perustuvia lakeja ei kyllä tarvitse noudattaa.

Äänestä
  • Tässä maassa ei osata tehdä lakeja.Joka lakiin löytyy myös jossittelypykälä.
    Se on Pressa joka ne viimekädessä hyväksyy.
    Esim. tämä kaapeli tv/dikipaska menee lain mukaan kerrostaloissa neliöiden mukaan maksettavaksi.Sekä käyttö että laitto.Pitäisi säätää laki jossa sanotaan että per. talous.Eihän puhelinlaskutkaan mene neliöiden mukaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-------------------- kirjoitti:

Olen niin kyllästynyt herrojen lupauksiin, poliisin toimintaan ja tähän mätään systeemiin että minä olen päättänyt sen etten eläessäni mitään lakeja noudata. Telekuuntelussakin yksityisyyden suojani on vessapaperia. Samoin kohtelen koko Finlex teosta, käytän sitä vessapaperina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu