Kysely

Mistä tunnistaa...

Mistä tunnistaa pelimiehen?

8

805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paidan selkäpuolella lukee nimi ja pelinumero. Tosi pelimiehen erottaa muista pelimiehistä siitä että sille on C-kirjain paidan rinnuksessa.

    • Siitä kun parin viikon päästä hänen tapamisestaan haukut tällä palstalla kaikki miehet sioiksi.

    • Pelimiesten yhden alalajikkeen tunnistaa siitä, että sen taskut pullistelee veikkauskuponkeja.

    • on useampaa

      lajia:

      1) ne, jotka pönkittävät egoaan naisilla: hakevat hyväksyntää naisilta.

      2) ne, jotka pelailevat naisilla ihan vaan huvikseen. Sosiaalinen game, jossa muiden miesten kanssa kilpaillaan, kuka saa eniten naista jne.

      3) "herkät", romanttiset tapaukset, jotka ovat pelkän seksin perässä. Saavat naisen heti tuntemaan olonsa mukavaksi ja luottavaiseksi.

      Pelimies kääntää kosiskeluprosessin päälaelleen: sinä löydät itsesi tilanteesta, jossa sinä olet se, joka yrittää olla pelimiehen arvoinen ja tavoittelet häntä. Kunnon miehillä asia menee yleensä toisinpäin.

    • eräs nainen

      Se vaatii ehkä elämänkokemusta. Itse tunnistan pelimiehen siitä, että hän haluaa itse määrätä missä mennään eikä ota naista huomioon päätöksissään (paitsi lyhyellä tähtäimellä). Hän on se, joka ottaa yhteyttä, päättää missä tavataan ja milloin. Jos nainen ottaa häneen yhteyttä, hän ei joko vastaa tai on muuten välinpitämätön. Naisen pitää elää hänen mukaansa, hän ei suostu muuttamaan omaa "kaavaansa" naisen takia.

      Sinä hetkenä kun pelimies haluaa saada seksiä, hän tekee naisen mieliksi, tarjoaa juomia yms. mutta kun tavoite on saavutettu, ei naisen hemmottelu enää innostakaan. Paitsi sitten kun taas alkaa tehdä mieli, eikä ketään muuta ole sillä hetkellä saatavilla.

      Ulkonäöllisesti pelimiehen saattaa tunnistaa siitä, että hän panostaa paljon ulkoiseen olemukseensa ja on käytökseltään "liiankin rento". Yleensä jos on aidosti kiinnostunut jostakusta niin se saa ihmisen epävarmaksi eikä näitä tunteita uskalla heti paljastaa torjumisen pelossa. Pelimies monesti lässyttää yli-imeliä juttuja "sulla on niin kauniit silmät" yms. ja muutenkin pyrkii hurmaamaan puheillaan.

      Yleisesti ottaen pelimiehillä on myös paljon naispuolisia "tuttavia", vilkas sosiaalinen elämä ja paljon "kiireitä".

    • Emmanuele

      tää pelimiesjuttu oo jo vähän kulunu..?

    • vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta se myös yleensä on sitä. Tällä elämänohjeella pärjää jo aika pitkälle ja monessa asiassa, toimii tähän kyseiseenkin asiaan kuin junan vessa.

      • ap:lle

        Miehen selän takana paidassa lukee 'MIESHUORA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      96
      1260
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      37
      1255
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      286
      1105
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      107
      1025
    5. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      982
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      18
      956
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      13
      918
    8. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      51
      910
    9. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      16
      801
    10. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      162
      798
    Aihe