Nikita

Valjakkalan pelle on niin laitostunut, että piti karata ennenkuin vapauttavat. Onhan tuokin jonkinlainen keino saada lisää kakkua kun ei kerta pärjää siviilissä. Jos se olis niin kovis kuin esittää niin se olis tehnyt Larhat.
1351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllähän se on selvää että siviilinpelkoahan se on. Miten tollanen missään pärjäiskään. Ite olen häntä yhteensä muutamia vuosia vahtinu ja aivan idioottihan tuo on ollu aina. Pelkkä suunsoittaja ja pyörävaras. Meijän ylipomo neiti-Esa luulee että tollanen muuttuu mihinkään linnassa. Jo alun alkaen tyhjä pää ei täyty kyllä lusimisen aikana muulla ku välillä kusella ja aina seki ulos valuu. Kyllä tää oliki hienosti hoidettu, sulka esalle hattuun ku "pingviinin" haminaan lykkäs. Eihän siitä seurauksena ollu kuin valtavat lööpit, joka rahvaan arvostukseenki vaikuttaa sekä koko ruotsiin pakokauhua. Hyvä esa, hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on pentti hilkuri kirjoitti:

Valjakkalan pelle on niin laitostunut, että piti karata ennenkuin vapauttavat. Onhan tuokin jonkinlainen keino saada lisää kakkua kun ei kerta pärjää siviilissä. Jos se olis niin kovis kuin esittää niin se olis tehnyt Larhat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu