niin kuin pitäisi. Merkkipalstalta ei saa kuin lohdutuksen sanoja, saisko täältä vinkkejäkin. Oikealla vilkku toimii normaalisti mutta vasemmalle löyty vaihtoehtoja. joko toimii normaalisti, tai vilkuttaa pari kertaa ja sammuu sitten, joko pysyäkseen pimeänä tai alkaakseen jonkun ajan päästä vilkuttaa uudelleen, tai ei sitten ala alun perinkään vilkuttaa ollenkaan. Riittää siinä kanssa-autoilijoilla ihmettelemistä. Diagnoosiehdotuksia kiitos.
Vastaukset 5
- uudemmasta autosta
Tai nykyaikaisemmasta eli releessä ei ole vikaa kun ei sellaista ole enää. Juu tuttu vika ranskan autoista ainakin, kuullut ja nähnyt livenä.
Merkkikorjaamo on varmaan se paikka jossa asia voidaan korjata kai? - tuo
lancia jos on kyseessä sähkövika ei varmaan ole ensimmäinen voisi olla maavika
Otapa polttimot pois ja putsaa hapettumat lampunpesistä ja kannoista.
Sitten voisit ottaa johtoliittimet auki pohjista ja putsata hapettumat ja varmistaa että maadotus pelaa.
Aloitapa takapäästä sillä sieltä se vika yleensä löytyy.- hiivatin lancia
Vinkkisi ansiosta vinkkari toimii taas takalampun pesät puhdistamalla. Siinä ulkoa katsellen vilkku toimikin ensin aika veikeästi. takavalo ja jarruvalo vilkkuivat vuorotellen, mutta putsauksen jälkeen kaikki toimi kuten pitääkin, paitsi takasumuvalo ja toinen peruutusvalo, mutta se onkin jo toinen tarina. Keskuslukituskin toimii vain parissa ovessa, mutta nuohan ovat silkkaa kosmetiikkaa - harrastuksen hintaa.
- Gnusmas
Jos merkkivalokaan ei vilkku, niin eka arvaus menisi vilkkuviikselle, kontaktipinnoissa hapettumaa tai kulumaa, kokeile liikutella/nytkytellä viikseä eri suuntiin vian ollessa päällä.. Jos vanhempaa kalustoa niin saattaa rele tai hätävilkkun kytkin oireilla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391177Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2821025Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s295873Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25859Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33761Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte191629- 51539
- 40516
Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁54437- 42406