akupunktiosta.esim. onko sinua pistetty vaatteiden lävitse,samalla neulalla monta kertaa,kuinka pitkään neuloja pidetään maksimissaan,puhdistetaanko pistokohta jollakin aineella,laitetaanko neulat kipukohtiin vai jonnekkin muualle kehoon...??
Vastaukset 1
- möhmö
Moikka!
Itse käyn akupunktiossa fysikaalisessa hoitolaitoksessa fysioterapeutin luonakerran kaksi kuussa migreenin ennaltaehkäisyyn ja apua on ollut!
Neuloja ei ikinä ole laitettu vaatteiden läpi, vaan paljaalle iholle, ihoa ei ikinä ole puhdistettu.
Neuloja on pidetty väh. puoli tuntia, muuten ei ehdi tehoamaan. Maksimissaan ovat olleet n.45min. Olo on akupunktion jälkeen väsynyt ja raukea, oikein rentoutunut ja eipä paljon stressi paina.
Minulle neuloja on laitettu kerralla 21-25kpl -> yksi päälaelle, yhdet ohimoihin, kolmet käsiin, yhdet nilkkoihin ja loput niskaan ja selkään. Neuloja on siis laitettu "vakio paikoille" tiettyihin pisteisiin ja lopuksi on painelemalla etsinyt kipukohtia selästä jonne myös neulat laittanut. Neuloja ei ole laitettu kohtisuoraan vaan vähän vinottain, niin kuin ihon myötäisesti.
Ahkerasti olen kysellyt saamastani hoidosta ja vastauksia on annettu hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161366
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r132697- 70666
- 67616
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.100499Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468- 34467
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410