Moikka! :)
Hauskoja keskusteluaiheita teillä ja mielenkiintoisia. :) Tämä on minun ensimmäinen kertani kun lähetän tänne viestin. Tässä tarvitsen tosiaan apua. Kysymys kuuluu:
Äitini on kyllästynyt meidän koiraamme, sillä hän joutuu joka päivä imuroimaan talomme, syynä siihen on: Meillä on tiibetinspanieli, joka raapii kokoajan YHTÄ TIETTYÄ KOHTAA. Emme ole vieläkään saanut selville, miksi. Olemme käyneet mielettömän moneen kertaan eläinlääkärillä, mutta ei tiedetä syytä. Eläinlääkäri epäili mm.. jotakin allergiaa, sillä muutimme n. 3 vuotta sitten omakotitaloon, eikä entisessä talossa eli rivitalossa raapinut kohtaa lainkaan. Sitten kun luin koirakirjoja. Siellä oli yleinen syy raapimisen: ihotulehdus. Mutta en tiedä, äitini ei varmaan enään suostu menemään eläinlääkärille, ihan syystäkin, sillä olemme käyneet niin monta kertaa siellä ja tiedätte varmaan se ei ole mitään halpaa. Äitini ehdottaa välillä pitäisikö meidän myydä koiramme. En pystyisi ikinä tekemään niin koirallemme. Rakastan koiraamme niin paljon
Tiibetinspanieli!
nimimerkitön.
1
529
Vastaukset
- Anonyymi
Ette muuten varmana myy! Jos myitte koiranne, ette ole hyviä koiran omistajia. Kukaan hyvä koiranomistaja ei luovu koirastaan allergian tms vuoksi! Eikä kukaan koiran omistaja valita imuroinnista, koska kyllä koiraa ottaessa tiedetään, että siitä lähtee välillä karvaa.
Minä teidän tilanteessa ajelisin karvat kohdasta pois ja katsoisin kohtaa. Sitten puhdistaisin kohdan, jos ei auttanut vähääkään muutaman päivän päästä, ostaisin apteekista koirien allergialääkettä ja katsoisin parin viikon päästä onko helpottunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433523- 362144
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301809- 171579
- 231538
- 121482
- 241397
- 141257
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781215Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko841145