Sari voitti muka 5o tuhatta euroa! Onko näin? Entä jos verottaja vie voitosta 20 tuhatta. Eikö kuitenkin tuotantoyhtiön tulisi maksaa voittajalle puhtaana sen 50 tuhatta euroa, mitä koko ajan on mainostettu! Miettikää miten paljon bb:llä on tienattu. Yksi ääni maksoi melkein euron. Entäs mainostajien osuus voitoista? Sony?
Tympeetä!
Kertokaa jos tiedätte. Mielestäni Sarin tulisi saada se 50 tuhatta euroa puhtaana käteen!
Paljonko verottaja vie voitosta?
5
732
Vastaukset
- Jenzz
oisko..
- lisävero prosentin mukaan
Jos ei puhtaana tule ja voi silti mennä, menee iso summa verottajalla.
Se mikä tässä bb:ssä todella ihmetyttää että miten tuolla jaksaa kilpailla 12 viikkoo ilman että voi saada edes kakkostilasta jonkun summan?
Vain voittaja voittaa ja muut sai pelata.- Tiinaliisa
Ainakin Mira ja Sorella saivat Lontoon matkan sponsoroituna ja muutkin saavat taatusti lehdistä palstatilaa - käsittääkseni niistä jutuista maksetaan.
Mainostajat käyttävät noita esiintymiskykyisiä BB-talon asukkaita menekinedistämiseen eri tavoin. Sarppa saa varmaan vuoden värjäykset jossain ilmaiseksi - toivottavasti muuttuu pika-pikaa platinablondiksi jäleen. Ollille avautuu upeat markkinat hiusmallina ja toivottavasti joku stailaa hänet päästä varpaisiin. Hänellä on kapasiteettia muuhunkin kuin tuohon pulsulookiin.
- menee veroa
ja lohduksi vielä. Kyllä se BB:kin joutuu verot maksamaan, tosin yhtiöveroprosentti on 26%. Sarppa raukalle pamahtaa yli 40%.
- osuus riippuu
voittajan veroprosentista. Luulisin että noin puolet menee veroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837