Lasinkorjaus

lasikorjaus

Osaisiko täällä joku kertoa, voiko lasikulhoa joka on halki korjauttaa jossain alkuperäiseen kuntoon?

4

1491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuomas E

      Ei kyllä taida onnistua...

    • alalla oleva

      ..ei onnistu.

    • Marja-Leena S

      Nuutajärvellä on useita ammattilaisia, joilta voit asiaa kysyä. Jos hyväksyt, että esine saa olla halki, sen voi esimerkiksi liimata uv-liimalla (ammattilaisen tekemänä). Muitakin mahdollisuuksia saattaa löytyä.
      Näitä lasialan ammattilaisia löydät esimerkiksi nettimyymälästä www.suomalaistalasia.fi.

    • Lasipallo

      Hajotin lahjaksi saadun lasipallon. Kyseessä on sellainen pienempi lasipallo, jossa ei ole vettä tai muutakaan sisällä. Osaisiko joku kertoa, että voiko kyseisen lasipallon korjata?

      Lasi siis särkyi ja näyttää olleen vain liimalla kiinni. Pystyn varmaan itse poistamaan pallon reunasta lasi- ja liimajämät, mutta jostain pitäisi saada uusi lasi teetettyä pallon päälle. Onnekas sattuma sinänsä, että kyseisiä lasipalloja on toinen täsmälleen samanlainen kappale, josta saisi mallia ja mitat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      2973
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      2745
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2476
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1945
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1579
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1287
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      179
      1228
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe