Kerrankin olen viherpiipertäjien yms. kanssa samaa mieltä: Malta pitäisi laittaa matkailuboikottiin! Siellä on ihan yleinen harrastus (vastoin EU-sääntöjä) ampua kaikkia lintuja: pikku- ja muita muuttolintuja, haukkoja (ml. harvinainen mehiläishaukka), Suomen rengastamia ja seuraamia muuttokurkia jne., ihan vain huvin vuoksi. Maltan viranomaiset ei piittaa yhtään mitään EU:n määräyksistä.
Ja sitten EU vaahtoaa Suomen sudenkaatoluvista! Mutta Maltalle ei EU mahda mitään, vaikka laiton toiminta on jatkunut vuositolkulla.
Ainoa joka tehoaa taitaa olla matkailuboikotti! Kyllä rahan voima puhuu, jos matkailijat häviää Maltalta!
Malta
boikottiin?
2
1060
Vastaukset
- saat muut
eurooppalaiset mm. englantilaiset, saksalaiset, hollantilaiset, italialaiset osallistumaan boikottiisi? Suomi turistit ovat vain murto-osa Maltalle saapuvasta turistimäärästä.
- reinoka
pitää liittää myöskin Italia, ainakin Sisilia on hyvin perinteinen lintujen joukkopyydystyspaikka.
Sen olen tässä vuosien mittaan havainnut että Maltalla verkoilla pyytäminen on vähentynyt.
Maltalaiset kyllä yrittävät lakia valvoa, pienlentokone lentää parhaimpina pikkulintujen ammuskeluaikoina saarta ristiin rastiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544826
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774328- 1333993
- 673922
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493721Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793538- 1003088
- 542915
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172534