Kertokaas onko väliä kummalla tavalla laittaisin, kun hellan viereen jää alakaappitilaa 120 senttiä. Siihen tulee laatikostoa, mutta laitanko 40 80 senttiset vai 60 60?
Kumpi parempi
4
903
Vastaukset
- paljon tyylikkäämpi
ei mitään jakoja...täysleveenä kannattaa tehdä.
- mie vuan
Osta hyvä ihminen siihen yksi 120 cm, reealitilaa tulee enemmän ja vielä halvemmaksikin. Etkä maksa turhista välisivuista.
- peukku68
Itse en halunnut noita todelal isoja laatikoita koska yhteen laatikkoon meikäläisen systeemillä laitetaan yhtä sorttia ja toiseen toista. Ainoastaan astioille nuo isot on kivat.
Kannattaa miettiä myös keittiön yleisilmettä. Jos muutkin kaapit ja laatikostot on ihan millä leveyksillä sattuu tulee siitä sekasotku.
laita siis ne laatikostot sillä leveydellä jota on keittiössä muutenkin tai joka näyttää rauhallisemmalta. Hellahan on ainakin 60 joten saman levyiset laatikot on kauniimmat silmään.. - toimivuus
Varmista, että keittiötoimittajasi pystyy toimittamaan 120 cm:iä leveän laatikoston, joka toimii myös kuormitettuna. 120 cm leveiden laatikostojen mekanismien pitää olla vahvasti laakeroitu. Suositteleen joko 80 40 tai 60 60 leveitä laatikostoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381324En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?146841Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19736
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93709