Mulla on sims 2:t pc cdrom, onko pc dvd yhteensopiva niiden kanssa??? Mulla on kyllä koneessa dvd-asema...
pc cdrom ja pc dvd
Tania Dania
7264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos kumpikin on tarkoitettu pc:lle ne ovat yhteesopivia huomiatta siitä, että toinen on Pc dvd-rom ja toinen pc cd-rom.
Sinun on vain varmittettava, että koneessasi on dvd asema, joka pyörittää sitä dvd-rom:ia.
Mikä kumma siinä on niin hakalaa tajuta, et jos molemmissa on se pc merkintä siel kulmassa et ne silloin erittäin todennäköisesti sopii keskenään, vaikka eri tavalla ovatkin levyille tallennettu (cd-rom/dvd-rom)?
Sori valitus, mutta en ymmärrä, miksi niin yksinkertaisesta asiasta tehdään hankala.
Ei tuota kyllä kaikki voi tietää, miksi siis mouhota asiasta, eivät kaikki edes osaa hehkulamppua vaihtaa, tuo oli jopa aika vaativa asia tietää kun nykyään ei tekniikka ole mitään lastenleikkiä
Itsekään en tiennyt (ennen kuin luin asiasta tältä palstalta), että pyörisikö se lemmikit, kun aiemmat pelit on cd-rommeja ja tämä olisi nyt dvd-rom. Sen tiesin, että meillä peli pyörisi, kun koneessa on dvd-asema.
Siis, ei tietenkään kaikki voi kaikkea tietää. Tämä asia vain on ollut esillä täällä jo NIIIN moneen otteeseen että alkaa jo ihmetyttämään miten joku ei vielä sitä tiedä. Ensikertalainen on sitten asia erikseen. Joka tapauksessa peräänkuuluttaisin vanhojen viestien selaamista. Tässä tapauksessa ei olisi tarvinnut mennä kakkossivua kauemmaksi.. =)
En minäkään tiennyt pc cd-rom ja pc dvd-rom voivat pyöriä yhdessä. Onneksi kaupassa kuitenkin oli kiltti täti jonka mielestä he toimivat keskenään. Ja toimivathan ne.
Harva ajattelee tuolleen, etenkään jos on vähän nuorempi ja kokemattomampi tietokoneiden kanssa.
Noi pelit kun ei ole mitään halvimmasta päästä olevia investointeja joten halusin vain varmistuksia omille epäilyilleni!
Mitä tulee siihen etten etsinyt onko vastaavanlaista viestiä jo täällä, johtuu ihan vain siitä että nettiyhteyteni oli gprs 100Mt/kk joka täyttyy todella hujauksessa jos alkaa surffaileen. Niin ja on ERITTÄIN HIDAS!
Eli tuon PC DVD rom lemmikkielämää kannessa lukee VAIN DVD YHTEENSOPIVA
Mitenköhän tämän asian laita nyt sitten on?
Eihän siinä ole mitään järkeä ettei se toimis cd romien kanssa.. Ja kun sitä cd rom:ia ei löydy mistään (ainakaan verkkokaupoista)...