miten valokuvista voi tehdä ristipisto malleja tai elokuvien kansista
Ristipistoja valokuvista
4
753
Vastaukset
- pistoilija
Tietokoneella. Tilaa ohjelma vaikka täältä:
http://www.kirjokas.com/product_info.php?cPath=262&products_id=5164&osCsid=76588767a6bf8069009d81256f429a76
Muistelen joskus nähneeni ilmoituksen, että tuo yritys tekee myös valokuvista ristipistomalleja, jos asiakas niin haluaa. Eli ei tarvitsisi itse ostaa tuota softaa.
En ole itse kokeillut tuollaisia ohjelmia, mutta olen tilannut tuolta valmiita malleja. Oikein hyvä ja nopea palvelu. - valokuvasta
Helposti.
- mutsis1
ainakin slöjd-detaljerilla on ohjelma helmille, mutta samalal periaatteella sujuu ristipistoinakin. Nettisivut löytyy.
Toinen konsti on hankkia millimetripaperia tulostimeen ja tulostaa kuva sille. Ei ehkä niin helppoa, mutta niinkin jotkut toimii ja ainakin edullista.. - ....
Suuressa käsityölehdessä oli pari vuotta sitten ohje siitä, miten tämän voi tehdä tavallisilla perusohjelmilla (olisivatko käyttäneet taulukkolaskentaa?) - valitettavasti en muista lehden numeroa, veikkaisin vuotta 2005 tai 2004. Pikainen nettihaku kertoo, että olisi lokakuun 2005 lehti eli Suuri käsityölehti 10/2005; eiköhän tuo löydy kirjastosta aika helposti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1076134Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1153127SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val221555