Vaikeasti tavoteltavuus sucks...

OOOOOOLIOLIOOOO...

Mistä johtuu että kun yrittää mennä jollekin tytölle puhuu ni se on niin saamarin hiljanen ja puuhailee vaan omiaan. Niit on perhanan vaikee lähestyy vaikka miten mukava yrittäs olla. Mahdottomia tapauksia, haluavat varmaankin jäädä yksin... kuitenkin pitää näyttää joka päivä niiiiin hyvältä mutta puhu ei paljoo paskaakaan mutta kuitenkin kattelee mua usein silmiin. Mikä vttu niitä riivaa?? Onko kellään kokemusta?

Oon ajatellu että ne esittää "vaikeasti tavoteltavaa", joka on mielestäni aivan älytön ja tyhmä termi jota en pysty ymmärtämään. Tytöt auttakaa nyt mua! Kertokaa miks esitätte hiljasta mumisijaa joka haluaa asua koko elämänsä hyvännäköisenä erakkona joka näppäilee haisevilla näpeillään kännykkää?? (no jotai niide käsis on ku entisenki muijan kädet jätti kaikkeen mihin hän koski, haisevan näkymättömän läntin. Esim kun lainasin kerran nopsaan kännykkää minuutiks niin se kapula hais aivan valehtelematta jonku viikon vaikka käytin sitä paljon) (Olipas pitkä sulkulause ja toine tuli perään, lol...)

6

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sanoisin

      En ole tyttö, mutta ujous on ihan yleistä maailmassa. Jotkut eivät vain uskalla puhua sinulle, koska he ovat vain niin ujoja - tiedät varmaan, mitä "ujous" tarkoittaa.

      Mille se haisi? Tupakille? Hajuvedelle?

    • tuokin vaihtelee

      henkilöstä riippuen, itse tuskin menisin tuppisuuksi kuitenkaan jos joku osoittaisi kiinnostusta, mutta ihmiset nyt on vaan erilaisia. Ja se on tosiasia, että monet haluavat silti esittää vaikeasti tavoiteltavaa, pojatkin ovat sen näemmä huomanneet :D Sen nyt vaan oletetaan olevan haasteellista ja kiinnostavaa poikien mielestä jos nakkelee niskojaan ja esittää saavuttamatonta... Mutta lohduttaudu nyt kuitenkin sillä, että monet tytöt eivät edes osaa olla vaikeasti tavoiteltavia. :D Meressä riittää helposti saavutettaviakin kaloja.

    • sgsgsg

      että tyttöjä ei yksinkertaisesti ole luotu lähestyttäviksi. Tyttöjen pitää lähestyä poikia.

    • sei7

      Ehkä yleistät vähän, mutta ei siitä koskaan pääse eroon. =) Minun tapauksessani (olen siis tyttö), jos ihastukseni tulisi juttelemaan, saattaisin olla aika jännittynyt ja ujostelisin, eikä oikein saa sanotuksi sanaakaan kun perhoset pyörii ärsyttävästi vatsassa. Toisaalta en sitä häpeilekään ja avaan sanaisenn arkkuni puhumalla vaikka täyttä roskaa. Pitäähän huumoria olla mukana?


      "Oon ajatellu että ne esittää "vaikeasti tavoteltavaa", joka on mielestäni aivan älytön ja tyhmä termi jota en pysty ymmärtämään."

      Älä muuta sano, se ON ärsyttävää (myös joidenkin poikien kohdalla).

    • lukiolaistyttönen___

      Tuo tyttö kuulostaa lähinnä ujolta tapaukselta. Ei vaan uskalla sanoa sinulle mitään.

      Myönnän itse harrastavani vaikeasti tavoiteltavuutta. Mutta lähinnä sillä tavalla, että en suoraa päätä lähde julistamaan suurta palvontaa ihastuksiani kohtaan, vaan yritä ystävystyä ensin ja toivon pojan ihastuvan minuun siinä sivussa :::D.
      Jos joku tulee juttelemaan, en tosiaankaan kieltäydy juttelemasta. Se ei ole osa tuota tekniikkaa.

      Mutta me-ollaan-vaan-kavereita-leikki saattaa usein tepsiäkin...

    • tyttö15

      täytyy tunnustaa, et itellekki käy monesti noin :S jostaki syystä aina ku yks meidän luokkalainen poika tulee jotain puhumaan mulle (on muuten koko koulusta ainoa poika joka vapaaehtosesti tulee puhumaan, tekee kyllä samalla lailla monille muillekki) sillain että oon tavallaan yksin siinä, niin oon kauheen hiljanen, koitan vastata mahollisimman lyhyesti ja jos mahdollista, en edes kato siihen päin. ja meinaan aina vähä punastua :S
      siksi tuo on niin tyhmää, että oon koko yläasteen ajan (nyt ysillä) ollu kai jollain tapaa siitä kiinnostunu, vaikken useimmiten sitä ittellenikään myönnä. outoa on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      198
      2747
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      941
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      860
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      21
      853
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      93
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      290
      811
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      719
    Aihe