Niin eli, että ois kysymyksiä tästä näytönohjaimesta. Oon alottelija näissä kannettavien näytönohjeimissa. Tässä pari kysymystä... Onko tämmösen näytönohjaimen toi 256Mt Jaettua muistia vai ei? Sitä ei tuntunu NVIDIA:n sivuilta tulevan ilmi.
Ja, että pyörittääkö tälläsellä yhtään mitään.. Kone jonka aijon ostaa on tämä näyttis, 2Gb ram ja 1,83Ghz prosessori ja on siis kannettava. Nykynen kone on pöytäkone jossa on ati radeon 9600 256Mt, 2,6Ghz prosessori ja 512 ramia.
Eli meniskö pelien toimivuus parempaan vai huonompaan suuntaan? Nykyään siis toimii esim WoW, Need for speed carbon, BF2142 YMS hyvin.
NVIDIA GeForce Go 7200 TurboCache 256Mt
2
869
Vastaukset
- 1stMacFinn
Yleisesti sanoisin, että kannettavaa ei kannata ostaa pelikoneeksi. Sen päivittäminen on käytännössä hankalaa ja pelikoneesta pitää ainakin näytönohjain päivittää usein.
Ja kun et sano mikä 1.83 prosessori on tai mikä tuo 2.6 GHz on, on vähän vaikea verrata. Jos tuo on Core Duo tai Core 2 Duo, niin nopeahan se on. Luultavasti tuo näytönohjainkin on vähintään samaa tasoa kuin tuo Radeon.- näyttis
jos läppärillä haluaa pelata niin näyttiksen pitää vähintään olla x1600 tai go7600, tuolla go7200 ei tee yhtään mitään pelaamisessa, siinä on 128 omaa muisti ja 128 jaettua keskusmuistista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768