Löysin tuolta sivustolta ton Go Mobilen mahtitarjouksen 280min puheaikaa ja puhelut vain 0,059€. Tilasin sen (vaati muuten Mozillan) netistä jo 2kk sitten, ei ole vielä tullut. Kokemuksia.
Löytyy ainakin tästä sivustosta:
http://www.paupanpaikka.com
PUHEAIKAA RUNSAASTI
8
809
Vastaukset
- saaaaaa
ehkä nopeammin ilmaisnumero löytyy
http://go.fi/ - ton------------
kolmisen viikkoa sitten,ja mulla oli numeron siirto.Viikko sit tuli ilmotus et numero siirtyy 12.12
- pppp
Melko epämääräiset toimitusehdot. Ja tuossahan tulee luovutetuksi kaikki oikeudet puhelinnumeroon gomobilelle. Ehdoissa kun sanotaan että sopimuskauden (24kk) jälkeen oikeus numeroon säilyy gomobilella. Joten sitä ei saa numeronsiirrossa mukaan.
- liittymät
vaihdoin netin kautta viime viikonloppuna meidän perheen neljä liittymää Go-liittymiksi, lupasivat 280min puheaikaa / liittymä sekä naisväelle meikkejä - kuten ennen vanhaan - parin päivän päästä tuli yheen liittymään viesti että numeroiden siirto-operaraatio on alkanut ja siirtopäivä ja kellonaika minuutin tarkkudella. muihin liittymiin ei oo tullut mitään tietoa. saas nähdä, muuta ei oo vielä tapahtunut. olivat ehdottomasti halvimmat liittymät mitkä löytyivät, varsinkin halvat ulkomaanpuhelut kiinnostavat...
- kylll ki
parin kk päästä kuinka toimii. onko käytännössä hyvä ja luotettava
- pppp
Luovutit sitten vapaaehtoisesti oikeudet puhelinnumeroihin. Ja toisekseen ulkomaanpuheluissa ei ole yhtään mitään väliä mikä operaattori on. Eli vaikka olisi esim elisan liittymä niin voi soittaa soneran kautta ulkomaille. Jos soittaa aina tiettyyn maahan niin kannattaa tehdä vertailu netissä.
Kertokaa minulle mikä teistä tekee niin hirveän typeriä että vaikka osaatte tänne jättää kirjoituksia niin ette osaa etsiä muuten tietoa asioista internetistä vaan täältä vain luette ihmisten mielipiteitä? - go go!
pppp kirjoitti:
Luovutit sitten vapaaehtoisesti oikeudet puhelinnumeroihin. Ja toisekseen ulkomaanpuheluissa ei ole yhtään mitään väliä mikä operaattori on. Eli vaikka olisi esim elisan liittymä niin voi soittaa soneran kautta ulkomaille. Jos soittaa aina tiettyyn maahan niin kannattaa tehdä vertailu netissä.
Kertokaa minulle mikä teistä tekee niin hirveän typeriä että vaikka osaatte tänne jättää kirjoituksia niin ette osaa etsiä muuten tietoa asioista internetistä vaan täältä vain luette ihmisten mielipiteitä?jos osaa vielä soittaa asiakaspalveluun selviää että numero EI JÄÄ FIRMALLE, mutta toisaalta vasta puhelimessa selviää että liittymä on määräaikainen 12kk! Ja hintoja voidaan nostaa kesken sopimuskauden automaattisesti!
- ja pahasti
go go! kirjoitti:
jos osaa vielä soittaa asiakaspalveluun selviää että numero EI JÄÄ FIRMALLE, mutta toisaalta vasta puhelimessa selviää että liittymä on määräaikainen 12kk! Ja hintoja voidaan nostaa kesken sopimuskauden automaattisesti!
sivuilla ei lue - edes pienellä - että on määräaikainen sopimus! todella törkeää! ja sopimusehdot on tempaistu jostakin muualta, ne eivät ole oikeat liittymän sopimusehdot jotka saa vasta postissa, aivan toisenlaiset!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa682598Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava631702SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän71660Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2631545Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --81528Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue251228Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.241071Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411032RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041012Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?78974