hitto..laitonta??

miten eri paikkakunnan ulosotto-viran omainen voi ulosmitata????asun eri paikka kunnalla kuin missä kyseinen ulosotto toimisto sijaitsee.....onko tämä laitonta ulos mittausta????
3773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nykyisin mikä tahansa kihlakunnan ulosottomies voi ulosmitata toisen piirin alueella !!!

Äänestä
  • Ulosottomiehen toimivalta kattaa koko Suomen.

    Äänestä

Hyvä juttu että rahat lähti oikealle omistajalle. Turha vinkua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöllö1000 kirjoitti:

miten eri paikkakunnan ulosotto-viran omainen voi ulosmitata????asun eri paikka kunnalla kuin missä kyseinen ulosotto toimisto sijaitsee.....onko tämä laitonta ulos mittausta????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu