etsit jumalaa

uskova

Kaikki jotka haksahtavat idän uskontoihin ,ovat pimeässä.Tiellä joka ei johda valoon.
Sielun vihollinen vie heitä aina vaan kauemmaksi jumakasta.
Tutki sydäntäsi ,

7

704

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sword

      Suosittelen kirjaa Gurun kuolema tai uskalsin kutsua häntä isäksi. Melko hyviä kuvauksia idän uskonnoista taustoista. Kurkistaa länsimaille sopivaksi kiillotetun ja siistityn ulkokuoren alle ja näyttää todellisuuden näiden "gurujen" elämästä.Ystäväni oli Intiassa työssä 2 vuotta ja näytti hurjia videoita temppeleistä. Hindujen aninismiin (vainajien palvonta)ja spiritismiin ja okkultismiin sekoitetuista uhrimenoista ja riivaaja demonien ilmestymisistä noissa menoissa.Tukka nousi pystyyn. Nyt ylihemmotellut länsimaiset ihmiset menevät vipuun näihin okkultisiin uskontoihin.Järkyttävää.

      • pilkun viilaaja

        käyppä vilkaisemassa helluntailaisten demonisia kummitusten palvontamenoja.


      • SuprMies

        "Suosittelen kirjaa Gurun kuolema tai uskalsin kutsua häntä isäksi. Melko hyviä kuvauksia idän uskonnoista taustoista."

        Kirjaa ei voi sinäällään suositella, koska se ei ole puolueeton. Kirjoittaja on kristityksi kääntynyt hindu. Puhtaasti tiedollisia teoksia saa lähimmästä kirjakaupasta ja ne ovat hyviä.


        "Hindujen aninismiin (vainajien palvonta)"

        Ensinnäkin sana kirjoitetaan Animismi, eikä se ole vainajien palvontaa vaan yksinkertaista uskoa siihen, että kaikella, ihmisillä, eläimillä, puilla, kivillä on sielu.


        "Nyt ylihemmotellut länsimaiset ihmiset menevät vipuun näihin okkultisiin uskontoihin.Järkyttävää."

        Okkultismi on piilotiedettä, salattua tietoa. Hindulaisuus ei ole salattua tiedettä. Esimerkiksi vapaamuurarius on okkultistista.


    • unesta herännyt

      Sul on aivot väärinpäin kiinni päässä,esimerkisi Buddhalaisuus nimenoimaan johtaa valoon.Maailmansielu atman ei ole länsisielu joka pääsee pääsee taivaaseen on vain iso väärinkäsitys.Tutki aivorunkoasi.meditaatio.

    • toistaminen

      vie takaisin Jumaluuteen, ei valoon...
      Teidän kristittyjen päämäärä taitaa olla vain se valo.heh...jos etsii valoa, minun logiikallani se tarkoittaa sitä että on pimeässä, vai mitä?

      • Sword

        Kristinusko on ainoa uskonto jossa Jumala tulee taivaasta ja tekee jotain sellaista mikä on ihmiselle mahdotonta eli pelastaa hänen hänen omista synneistään (pahasta karmasta?)Muut uskonnot ovat filosofisia ihmisen pohdintoja universumin luonteesta. Miksein voisi matrata hare Kristus Jeesus halleluja. Kristus on maailman valkeus.Löytyi jo sammuttakaa nää pikku kynttilät jo.


    • Sive Lee

      Ja varmaan saatkin kun tällä palstalla tuputat uskoasi, mutta älä pelkää kyllä täälläkin tuputtaa osataan.

      Siihen en kommentoi kuka on oikeassa ja kuka väärässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1099
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      194
      795
    3. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      40
      725
    4. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      208
      700
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      178
      688
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      101
      646
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      40
      604
    8. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      46
      572
    9. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      24
      518
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      37
      516
    Aihe