etsit jumalaa

uskova

Kaikki jotka haksahtavat idän uskontoihin ,ovat pimeässä.Tiellä joka ei johda valoon.
Sielun vihollinen vie heitä aina vaan kauemmaksi jumakasta.
Tutki sydäntäsi ,

7

651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sword

      Suosittelen kirjaa Gurun kuolema tai uskalsin kutsua häntä isäksi. Melko hyviä kuvauksia idän uskonnoista taustoista. Kurkistaa länsimaille sopivaksi kiillotetun ja siistityn ulkokuoren alle ja näyttää todellisuuden näiden "gurujen" elämästä.Ystäväni oli Intiassa työssä 2 vuotta ja näytti hurjia videoita temppeleistä. Hindujen aninismiin (vainajien palvonta)ja spiritismiin ja okkultismiin sekoitetuista uhrimenoista ja riivaaja demonien ilmestymisistä noissa menoissa.Tukka nousi pystyyn. Nyt ylihemmotellut länsimaiset ihmiset menevät vipuun näihin okkultisiin uskontoihin.Järkyttävää.

      • pilkun viilaaja

        käyppä vilkaisemassa helluntailaisten demonisia kummitusten palvontamenoja.


      • SuprMies

        "Suosittelen kirjaa Gurun kuolema tai uskalsin kutsua häntä isäksi. Melko hyviä kuvauksia idän uskonnoista taustoista."

        Kirjaa ei voi sinäällään suositella, koska se ei ole puolueeton. Kirjoittaja on kristityksi kääntynyt hindu. Puhtaasti tiedollisia teoksia saa lähimmästä kirjakaupasta ja ne ovat hyviä.


        "Hindujen aninismiin (vainajien palvonta)"

        Ensinnäkin sana kirjoitetaan Animismi, eikä se ole vainajien palvontaa vaan yksinkertaista uskoa siihen, että kaikella, ihmisillä, eläimillä, puilla, kivillä on sielu.


        "Nyt ylihemmotellut länsimaiset ihmiset menevät vipuun näihin okkultisiin uskontoihin.Järkyttävää."

        Okkultismi on piilotiedettä, salattua tietoa. Hindulaisuus ei ole salattua tiedettä. Esimerkiksi vapaamuurarius on okkultistista.


    • unesta herännyt

      Sul on aivot väärinpäin kiinni päässä,esimerkisi Buddhalaisuus nimenoimaan johtaa valoon.Maailmansielu atman ei ole länsisielu joka pääsee pääsee taivaaseen on vain iso väärinkäsitys.Tutki aivorunkoasi.meditaatio.

    • toistaminen

      vie takaisin Jumaluuteen, ei valoon...
      Teidän kristittyjen päämäärä taitaa olla vain se valo.heh...jos etsii valoa, minun logiikallani se tarkoittaa sitä että on pimeässä, vai mitä?

      • Sword

        Kristinusko on ainoa uskonto jossa Jumala tulee taivaasta ja tekee jotain sellaista mikä on ihmiselle mahdotonta eli pelastaa hänen hänen omista synneistään (pahasta karmasta?)Muut uskonnot ovat filosofisia ihmisen pohdintoja universumin luonteesta. Miksein voisi matrata hare Kristus Jeesus halleluja. Kristus on maailman valkeus.Löytyi jo sammuttakaa nää pikku kynttilät jo.


    • Sive Lee

      Ja varmaan saatkin kun tällä palstalla tuputat uskoasi, mutta älä pelkää kyllä täälläkin tuputtaa osataan.

      Siihen en kommentoi kuka on oikeassa ja kuka väärässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      297
      3608
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      46
      2576
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      92
      2198
    4. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      109
      2003
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      47
      1902
    6. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      31
      1687
    7. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      131
      1544
    8. Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.

      Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi
      Savonlinna
      22
      1273
    9. Nainen sä olet

      Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest
      Ikävä
      66
      1202
    10. Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."

      Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      1181
    Aihe