Mondeosta oikea

totuus esille

Sori provo-otsikosta - muuten ei näköjään lukijoita aiheelle saa.

Sitten varsinaiseen asiaani. Seurasin joskus muinoin tätä samaa loanheittoa päivittäin ja sitten kerran päätin vaan lopettaa.

4 vuotta olen tullut jo toimeen ilman tätä palstaa ja niinpä suosittelen Sinuakin hakeamaan jotain järkipitoista palstaa.

Ei tätä todellakaan tarvitse sietää. Käyn joskus vilkaisemassa onko asialinja palannut palstalle - ei ole siispä heipä hei... tulkaa tekin mukaan takaisin järjen maailmaan!

Toyo kavereita ärsyttää yhä F vimmatusti - antaa heidän nauttia vihastaan.

3

948

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totta on

      Samaa mieltä, keskustelu lähinnä sitä mitä kuulee hiekkalaatikoilla.

      Ja totuushan on, että ostappa vaikka Rolls-Royce, niin aina löytyy joku joka....

    • mieltä

      Näinpä... Asiallisen Ford Mondeo palstan tämän tietenkin kuuluisi olla. Suurimmaksi osaksi täällä näyttää kuitenkin roikkuvan näitä outoja toyo ja vw hyypiotä, syytä tälle ilmiölle en oikein ymmärrä. Ehkä ymmärtäisin, mikäli kyseiset ajoneuvot tarjoaisivat jotain erityistä lisäarvoa, mutta mielestäni ne ovat niin tuiki tavallisia autoja kun olla voi. Vai onko kysymys siitä että he kokevat, ettei heidän autojaan arvosteta riittävästi ja näin syntyy pakonomainen tarve päästä todistamaan, että on se ” toyotakin auto”. Jostain kompleksista täytyy heidän kohdallaan olla kysymys, mutta jotta heidän oloaan helpottaisi niin kerrottakoon nyt tässä, että kyllä se toyo ja vw on sitten hyvä auto. Toivottavasti lämmitti nyt. Onneksi Suomessa saa sentään vielä vapaasti valita ajoneuvomerkkinsä, yksi tykkää Audista, toinen BMW:stä, kolmas Fordista, neljäs Volvosta ja joku muu jostain muusta, vaikkapa japanilaisista.

    • Nimetön

      Totta puhut tuosta aisiasta ja ei todellakaan kaikki voi ajaa samanlaisella autolla, ei kaikki voi käyttää samanlaisia kenkiäkään, mutta hankkiessa Mondeon jää riittävästi rahaa ostaa oikean kokoisia kenkiä ja pukuja, ettei tartte liianpienissä sandaaleissa kuljeskella kuten japsi miehet kädet taskussa ja uhoten rahoillaan.
      Ostakoot Mondeon, niin saavat paremman autonkin.
      Kaikki autot ovat hyviä ja niitä kannattaa hoivata ja rassata enemmän kuin eukkoa, paijata imuroida ja tuuletella, mutta onnistuuko kotona siivous, vuodevaatteiden tuuletus, imurointi ja jalka, sekä muu pyykinpesu.
      Hyvää jatkoa kaikille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      57
      2561
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1692
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1535
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1218
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1061
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1022
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      964
    Aihe