tulee!!! Kummallista kyräilyä volkkarilla!! En ymmärrä, miksi kaupataan edelleen vuoden -98 mallista laatikkoa. Taitaa olla idiootteja päättämässä.. Uusi farkku golffi jetan keulalla olisi varma hitti, mutta mitä pihdataan???
Kertokaa nyt, koska
11
1256
Vastaukset
- Variant
Kyllä V-koppasen Variantin jättäminen mallistosta Golfin uudistumisen yhteydessä oli erittäin paha moka Volkswagenilta. Tuollaisella valinnalla VW menetti paljon asiakkaita muille merkeille.
Maaliskuussa markkinoille tulevan Jetta Variantin pitää olla todella hyvä ja edullinen, jotta menetetyistä asiakkaista edes osa palaa takaisin.
Näyttää muuten Toyota olevan tekemässä samaa virhettä uuden Corollan kanssa.- Gulf
Ei pikku-auto luokan Golf Variant ole tärkeä malli kuin Suomen markkinoilla, muualla Euroopassa kun on tapana ostaa suurempia autoja ja jättää nämä pienet kauppakasseiksi, joissa ei ole väliä onko pystyperä vaiko farkku. Suomessa kaikki on päälaellaan - kiitos autoveron. Samaa taitaa olla todenneet Toyotallakin, jos Corollan farkkua eivät meinaa tehdä.
Ja jos tuon kokoluokan farkkua kaipaa VAGineena niin Skodalla on Octavia, ei se Golfin rinnalla kalpene. - on niin
Gulf kirjoitti:
Ei pikku-auto luokan Golf Variant ole tärkeä malli kuin Suomen markkinoilla, muualla Euroopassa kun on tapana ostaa suurempia autoja ja jättää nämä pienet kauppakasseiksi, joissa ei ole väliä onko pystyperä vaiko farkku. Suomessa kaikki on päälaellaan - kiitos autoveron. Samaa taitaa olla todenneet Toyotallakin, jos Corollan farkkua eivät meinaa tehdä.
Ja jos tuon kokoluokan farkkua kaipaa VAGineena niin Skodalla on Octavia, ei se Golfin rinnalla kalpene.pirun meluisa..toivottavasti tämä tuleva farkku ei myös ole sitä!! Jetta tuntuu olevan..
- Gulf
on niin kirjoitti:
pirun meluisa..toivottavasti tämä tuleva farkku ei myös ole sitä!! Jetta tuntuu olevan..
Kyllä ainakin naapurin Octavia Elegance tuntuu hiljaisemmalta kuin Golf tai Touran (kaikki verokit nastarenkailla) - Jetasta puhumattakaan. Passat sentään on vielä hiljaisempi, mutta hintaa sillä onkin sitten reiluusti enemmän.
- ostaja2
"Maaliskuussa markkinoille tulevan.."
Olisiko kenelläkään tarkempaa tietoa asiasta? Milloinkahan Suomeen mahdollisesti..... ei ainakaan täälläpäin VW-liikkeistä saa parempaa tietoa. Ja, kyllä kai tuon pitäisi alkaa olla jo isommilla messuilla esillä, jos kevääksi aikovat lanseerata........ - keskustelusivustolla
ostaja2 kirjoitti:
"Maaliskuussa markkinoille tulevan.."
Olisiko kenelläkään tarkempaa tietoa asiasta? Milloinkahan Suomeen mahdollisesti..... ei ainakaan täälläpäin VW-liikkeistä saa parempaa tietoa. Ja, kyllä kai tuon pitäisi alkaa olla jo isommilla messuilla esillä, jos kevääksi aikovat lanseerata........"tiedettiin" että esittely loppukeväästä -07, heti myyntiin ja mallivuosihan olisi silloin 2008 koska
volkkarilla vaihtuu mallivuosi jo Toukokuussa.
- mallista...
laatikkoa?
Autohan tuli myyntiin suomessa kesällä -99, mallivuodeksi 2000.
Pitäähän varastossa olevat autot myydä pois, valmistushan loppui Toukokuun viimeinen 2006, tavallisia autoja tehdään aina varastoon eli siinä ei ole mitään ihmeellistä että vielä löytyy myymättömiä- arkaan paikkaan, mutta
tuo auto alkaa olla/on jo mallia loota ja vanha sellainen!! On vaan niin pirun vaikeaa myydä jäljellä olevia vanhoja katiskoja pois..Volkkarin olisi pitänyt tuoda uusi farkku viimeistään 2006 vuoden alusta markkinoille..Nyt se vaan tuntuu venyvän niin kauas, että tämä nykyinenkin malli alkaa näyttää hiljalleen vanhahtavalta!
- paikkaan?
arkaan paikkaan, mutta kirjoitti:
tuo auto alkaa olla/on jo mallia loota ja vanha sellainen!! On vaan niin pirun vaikeaa myydä jäljellä olevia vanhoja katiskoja pois..Volkkarin olisi pitänyt tuoda uusi farkku viimeistään 2006 vuoden alusta markkinoille..Nyt se vaan tuntuu venyvän niin kauas, että tämä nykyinenkin malli alkaa näyttää hiljalleen vanhahtavalta!
Minusta se on sinulle arka paikka kun on faktat kateissa...
Ei 2000-mallinen voi olla mitenkään mallia 1998 vaikka kuinka vääristelisit.
Ja en edes omista Volkkaria.
- kolmen
viikon päästä saat 2007 Golf farmarin, senkun käyt
ostamassa ja rekisteröit.
Hyvä ruostumaton perusauto kaikilla tarpeellisilla
varusteilla jos vain takapenkin tilat riittävät.
Kumpahan on 10v päästä kiinnostavampi käytetty,
Moderni 2007 Megane farkku vai antiikkinen 2007
Golf IV farmari? - 2007
Sanoivat Laakksoella. Voi kyllä olla, että haluavat vain myydä jotain jo nyt ja puhut sitä itseään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15111359
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424296Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska372701Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041623Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?901473Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311406