Hei!
Olen ostamassa kohta kahta gerbiiliä, (En tiedä, kumpaa sukupuolta) mutten keksi niille nimiä. :/ Olisiko teillä ehdotuksia? Minäkin olen keksinyt kyllä joitain:
Pojat:
Riku
Roni
Vili
Tytöt:
Nina
Nea
Rosa
Ninni
Nelli
Ida
Inka
Mikä teistä olisi paras nimi? Väreiksi tulee joko agouti, argente, black tai sellainen ruskea gerbiili. En tiedä sen rotua. :P Haen siis nimeä kahdelle gerbiilille! Valitkaa listasta tai keksikää parempia.
Kiitos!
Nimiä kahdelle gerbiilille?
21
2783
Vastaukset
- ggeerrbbuu
Mä saan nyt torstaina kanssa kolme gerbiiliä
- Tämän viestin kirjottaja. :)
Ehdotan sulle Luna, Lena ja Lara. :) Vähän hassuja nimiä ovat kyllä, mutta musta noi on ihan kivoja. :D
- Anonyymi
Elävätköhän vielä🤭
- Anonyymi
Hupu,tupu ja lupu
- Jr. Vu0kk0
Jos mä saisin kaksi tyttö gerbiilii niin antaisin niiden nimeks; HELMI ja HERTTA
- Iloinen Omistaja
jos saisin kaksi gerbu tytöö antaisin niille nimeksi Mimi ja Pöpsi:)
- Jeanna_|
Iloinen Omistaja kirjoitti:
jos saisin kaksi gerbu tytöö antaisin niille nimeksi Mimi ja Pöpsi:)
Harkintaan!
- Jeanna_|
Niin, ne ovat kivat nimet. :)
- HEttu
Nuo ovat todella hyviä nimiä. Minun gerbiilieni nimet olivat Roni, Roope ja Mikki. Seuraavien gerbiilien nimiksi olen ajatellut:
Pojat:
Nipsu
Niki
Tytöt:
Nipsu
Nekku
Nelli- Anonyymi
Jos minulla olisi gerbiilit antaisin niitten nimeksi tippa ja kippa
- p.a.a.a
Moi! En aio kertoa mun nimeä, mutta
ehdotuksia mulla kyllä on.
-----------------------------------------------
Poika:
-Hippi
-----------------------------------------------
Tyttö:
-Linda
-Tilda - nimi
Niin, noista sinun keksimistäsi vaihtoehdoista minä ottaisin nina ja rosa, tai pojat: roni ja vili. Minusta nimen pitäis olla helposti sanottavia, mutta niinhän nuo nimet ovatkin..
- Jeanna|
Otin kaksi tyttögerbiiliä, agouti ja black. Nimeksi tulivat Ida & Eve.
- aion..
Jeanna| kirjoitti:
Otin kaksi tyttögerbiiliä, agouti ja black. Nimeksi tulivat Ida & Eve.
..itsekin ottaa gerbiilin :) tai kaksi oikeastaan. ei ne yksin oikeen pärjää, onnellisenpia kaksin :) äiti ei oikeen tykkää, mutta tänään hain hiirieni vanhan terraarion ja pesin sen :) se on tosi iso ja sopii hyvin niille gerbuille.
- hankin..
aion.. kirjoitti:
..itsekin ottaa gerbiilin :) tai kaksi oikeastaan. ei ne yksin oikeen pärjää, onnellisenpia kaksin :) äiti ei oikeen tykkää, mutta tänään hain hiirieni vanhan terraarion ja pesin sen :) se on tosi iso ja sopii hyvin niille gerbuille.
..nyt ne gerbiilit sitten :) Tänään käytiin eläinkaupasta hakemassa ! 2 tyttöä, nimet ovat Nelli ja Nekku, kuten tossa aiemmin sanoin. Nekku on väriltään argente ja Nelli on balck. Molemmat tytöt on tosi rohkeita ja kesyjä. Ei pelkää kättä vaan tulee heti haistelemaan. Nyt jo ne häärää tuolla terraariossa ja rakentelee pesää ym.. :) Ihania ovat !
- Anonyymi
Minä saan ma kaksi poika gerbiiliä enkä keksi niille nimiä voiko joku auttaa
- Anonyymi
Voin auttaa vaikka pähkinä kerma kaneli vaahto slaim
- Anonyymi
Hyvät nimet
- Anonyymi
Lista on ihmisten nimiä, onko gerbiili ihminen?
- Anonyymi
Manteli Pipari Hiekka Salmiakki Pähkinä Minttu Dooli Oreo Domino
- Anonyymi
Tässä on jotain nimiä💗
TYTÖT
Vuokko
Hiekka
Vanilja
Manteli
Pipari
Veera
Kaneli
Kaisa
POJAT
Salmiakki
Onni
Pippuri
Perttu
Mamba
Ghana
Väinö- Anonyymi
Toivottavasti näillä pääset alkuun :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1376289Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto665211Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213260Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1082396Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12008Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271608Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161193- 771131