valjakkala luuseri

on se säälittävää näin naisen näkökulmasta kuinka uhoava raavas mies taantuu pikku vauvan tai kehitysvammaisen asteelle.
2447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Että se itse pitää huolen siitä, ettei vapaudu kun karkailee säännöllisin väliajoin. Toivottavasti pysyy loppuikänsä kiven sisässä.Jossain oli joku saanu 200vuotta vankeutta jostakin pikku jutusta.Olikohan varkaus syy.. Niin valjakkalan pitäs istua 2000vuotta. Varmaan söis miestä ku tietäs ettei ikinä pääse vapaaksi.Tuossa maassa missä tuo 200 vuoden tuomio oli tullu, ei paljo armahella ihmisiä.

Äänestä
  • jenkkilässä tavallinen tuomio, jos ei saa kuolemantuomiota

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pikku ressukka kirjoitti:

on se säälittävää näin naisen näkökulmasta kuinka uhoava raavas mies taantuu pikku vauvan tai kehitysvammaisen asteelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu