Takapuolta paleltaa

Focuksen (I-malli) kuskin penkki ei lämpiä. Kytkimeen syttyy valo, mutta muuta ei sitten tapahdukaan. Matkustajan penkki lämpiää kyllä. Johdotkaan ei näytä irronneen. Lieneekö vastukset rikki vai mikä? Mitähän moisen korjaaminen kustantaa vai kannattaako hankkia lampaantalja?
3692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

muutama vuosi sitten merkkiliikkeessä n.300 euroa.

Äänestä

Jos penkinlämmittimen sulake on palanut penkinlämmittimen kytkimeen ei syty edes valoa.

Äänestä

Vastus varmaan rikki jos liittimelle tulee virta. Mulla olis ylimääräiset vm2001 Ambiente farkun penkit, kuin uudet - ajettu 60tkm ja hinta yht 150e molemmat etupenkit..Ja varmasti lämmittimet toimii =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakkasella kirjoitti:

Focuksen (I-malli) kuskin penkki ei lämpiä. Kytkimeen syttyy valo, mutta muuta ei sitten tapahdukaan. Matkustajan penkki lämpiää kyllä. Johdotkaan ei näytä irronneen. Lieneekö vastukset rikki vai mikä? Mitähän moisen korjaaminen kustantaa vai kannattaako hankkia lampaantalja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu