Sarloos wolfhond

rodusta

tietääkö kukaan tarkemmin tästä rodusta???

5

874

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjoitetaan

      Saarlooswolfhond.

    • kasvattaja

      Itsekin olen harkinnut ottavani tuollaisen saarloosin, mutta olen päättänyt laittaa idean jäihin,koska rotu vaatii hyvän peruskoulutuksen ja perehtymistä susien käyttäytymiseen. Tämä rotu ei todellakaan sovi aloittelijalle. Suomessa rotua kasvattaa vain muutama henkilö ja heilläkin on omat ehtonsa omistaja ehdokkaille.
      Ja kirjoittamis asusta;nimen voi kirjoittaa molemmilla tavoilla, mutta yleisempi kirjoittamis tapa on erikseen. Tätä tapaa näkee usein näyttelyluetteloissa.

    • Tietysti

      Riippuu tietysti mitä haluaa tietää mutta kasvattajat ja omistajathan ne on rodun "asiantuntioita" Yksi kasvattaja yhteystietoineen löytyy www.wolfsirius.com ja yks omistaja www.pihavahdit.com ja yhden 3 saarloosin omistajan s-postin osotteen saat jos julkaiset ensin omasi tai lähetät sen mulle, että voin sen sulle lähettää :) Etköhän niillä pääse alkuun ja saa tietoa mitä tarvitset!

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1054
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      794
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      261
      570
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      15
      563
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      472
    9. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      417
    10. Haluatko vain sitä

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      30
      406
    Aihe