Kokkolalainen! Seuraa tärkeä tieto jonka avulla opit tuntemaan itsesi paremmin: Jos et pidä homoutta normaalina elämäntapana, olet piilohomo. Tämä siitäkin huolimatta että itse luulet olevasi hetero. Ja jos et voi ymmärtää mitä hienoa on BB:n voitossa, kuulut siihen suurilukuiseen kategoriaan, jotka ovat vain kateellisia BB-Sarille. Jatkakaa!
Piilohomoja ja BB-kateita
8
1285
Vastaukset
- Siis menee
Homot on ihan ok, 2 aikuista, jotka pitää toisistaan, mikä sen kauniimpaa. NO PROBLEM.
Ja on hienoa että sari voitti bb:n. Jos sen nyt jonku piti voittaa, niin mieluiten kokkolalaine.
Hienointa se tietenkin on varmaan Sarille itselleen. Siis NO PROBLEM senkään suhteen.
Onko sinulla homous/kateus -ongelma? - hiilopomo
Ei homous ole elämäntapa, se on ihmisen ominaisuus muiden ominaisuuksien joukossa, tai taipumus, miten vaan. Nämä ovat synnynnäisiä, ei niille pääasiassa voi mitään. Moni ei edes halua voida omille taipumuksilleen mitään mutta tämän homouden kohdalla näyttää olevan että muut haluaisivat. Pahimpina melkeimpä ne jotka ovat asiassa kuin asiassa lyömässä raamatulla päähän. He haluaisivat että homot "eheytyisivät".
Homoutta pidetään sairautena mutta miksi juuri tämä sairaus herättää niin paljon vihaa näitä sairaita kohtaan? Syy on siinä että ns. terveet alitajuisesti pähkäilevät miltä homoseksuaalinen akti heistä itsestään tuntuisi ja koska se olisi ällöttävää niin sille pitää olla vihainen. He eivät kerta kaikkiaan osaa ajatella että ei se niistä homoista ole ällöttävää, se on heidän käsityskykynsä ulkopuolella.
Miksi yleensä pitää olla tästä asiasta jotain mieltä? Miksi pitää olla vihainen sellaiselle asialle joka ei kosketa omaa elämää mitenkään? Miksi ei osata ajatella että ihmiset vain ovat erilaisia?
Yksi kaikkein jyrkimmin homoihin suhtautuva ihmisryhmä vai pitäisikö sanoa -lauma on se joka ihannoi Hitleriä. Kumpi on saanut aikaan enemmän vahinkoa ja kärsimystä, tuhat homoseksuaalia vai yksi Hitler?
Jos homous on sairaus niin se on siellä korvien välissä eikä aiheuta muille vahinkoa, toisin kuin homoviha joka on myös korvien välissä asuva sairaus. Mutta, kuten homot niin eivät myöskään homofobikot itse ymmärrä olevansa sairaita. Muut kyllä ymmärtävät.
Mitä BB:hen tulee niin kyllä BB itse oli aikanaan ylittämätön blondi, tosin te lapset ette tiedä kenestä on kyse.- Pierre Cardin
http://images.google.fi/images?q=brigitte bardot&ie=UTF-8&oe=UTF-8&rls=org.mozilla:fi:official&client=firefox-a&sa=N&tab=wi
- paskaan sotkeennu!
< Yksi kaikkein jyrkimmin homoihin suhtautuva ihmisryhmä vai pitäisikö sanoa -lauma on se joka ihannoi Hitleriä. Kumpi on saanut aikaan enemmän vahinkoa ja kärsimystä, tuhat homoseksuaalia vai yksi Hitler? >
Näyttää siis siltä että hitlerihän olikin sit tosi viisas mies! - tietää
paskaan sotkeennu! kirjoitti:
< Yksi kaikkein jyrkimmin homoihin suhtautuva ihmisryhmä vai pitäisikö sanoa -lauma on se joka ihannoi Hitleriä. Kumpi on saanut aikaan enemmän vahinkoa ja kärsimystä, tuhat homoseksuaalia vai yksi Hitler? >
Näyttää siis siltä että hitlerihän olikin sit tosi viisas mies!Noin sieltä laumasta pieni pää nousi ja loihe lausumaan. Ottiko koville kirjoittaa noin pitkästi ihan omasta päästä? Vai kirjoittiko joku puolesta?
- Ikävä ihminen
Jos tietäisin olevani edes piilohomo, käskisin kavereiden muksia päähän niin kauan, että tauti lähtisi. Onneksi koen olevani terveenkirjoissa eikä näin ollen ole tarvetta kyseiseen toimenpiteeseen. Vosut rules!
- BB äänestys SUURI huijaus
En ole kade, kuten useat muutkin ovat sanoneet sarilla ei yksinkertaisesti ole mitään mistä voisi olla kade. Minä kadeh´din heitä jotka ovat omilla OIKEILLA avuillaan menestyneet tässä maailmassa. Kuten esim. Mika Waltari.Hieno kirjailija.BB äänestys oli suuri huijaus jossa tietyt pienet ryhmät laittoivat ns. haisemaan isoja summia rahaa jopa 1000e. Keitä nämät ryhmät sitten olivat.Jääköön tässä mainitsematta jokainen voi ja osaa päätellä itse. On VÄÄRIN, että yhdestä liittymästä voi äänestää määrättömästi. BB äänestyssääntöjä tulisikin muuttaa siten,että liittymästä saisi äänestää vain yhden kerran ja piste.Eräs saria äänestänyt oli samaa mieltä ja itse eräällä palstalla tämän vääryyden tunnusti. Ehdotti äänestysten tarkistamista. Meitä oli paljon jotka huomasimme sen, että emme voi mitään. Oma suosikki oli syöty rahalla ulos, joten nostimme kädet pystyyn ja ei-edustava voitti.Tämä on mahdollista vain Suomessa. Useat myös tuo saria äänestänyt sanoi, että jos äänestys olisi ollut rehellinen. Sari TUSKIN olisi voittanut. Saria hijaisena taustatyyppinä. Ei olisi ilman esim. Kakin läsnäoloa edes huomattu muutoin kuin ylimeikattuna ja ei niin älykkäänä ärsyttävänä taustana. Kaki loi pirpanan. Ei sari. Sari siis ratsasti voittoon muitten viihteellsimpien persoonien kustannuksella.Mainittava myös on kuinka kokkolan likka oli aika avuton myös viikkotehtävissä. Ilman muitten apua olisi pudonnut jo aikoja sitten. Kakin äiti huomautti eräässä haastattelussa. Ettei Kaki kävisi sariin kiinni jos sari kieltäisi. Aivan oikein. Keneenkään kielteisen kannan ottaneeseen Kari ei koskenut. Olisi myös mielenkiintoista tietää. Olisiko Karin eli Kakin puheet olleet myös toisenlaisia ilman sarin provosoivaa käytöstä? LUULTAVASTI HUOMATTAVASTI SIISTIMPIÄ JA SILLOIN KAKI OLISI VIENYT KOKO POTIN! sari siis huomasi vahvat kilpailijat. Liimaantui näihin hyvä esimerkki Kale joka palasi taloon. Kaki sai jäädä. Olihan mahdollista, että Kale olikin suositumpi ulkona?! Väärä voitti. Turha syyttää kateudesta. Meitä Suomessa ja muualla maailmassa on paljon huomattavasti fiksumpia kuin sari ja meitä on PALJON!
- Väärä voitto
On ilmeisesti käynyt siten, että rahalla pääsee ja...haisoo. Ainakin BB äänestyksessä! Chateissa kerrotaan esim. kahdesta 14v tytöstä jotka oliat huijanneet naapurin 82v mummon antamaan pelaamiseen kännykkänsä. Typyt olivat äänestäneet Saria 1182e, tämä on ilmeiesti julkaistu jossakin lehdessä. Olisi kiva tietää missä? Joka tapauksessa, kun aisasta alettiin keskustelemaan. Oli saria äänestäneen sanat" Jokainen huolehtikoon itse omasta kännykästään. Ei sille mummolle tartte korvata mitään. Tais olla sen Jyväskylässä kunnostautuneen sotaveteraanin puoliso" Tämä kertoo aika paljon saria äänestäneiden moraalista vai kuinka. Onneksi ilmiö sari tulee todennäköisesti unohtumaan hyvin pian.Juonto tehtäviin. Lukuunottamatta Kokk9olan venetsialaisia. Tällä tuskin huonolla kieli- ja yliestiedoilla on tuskin mitään asiaa. Hyvä näin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668