keskuslukko ja ajonesto

Kertokaapa mulle jos jollakin ollu samaa vikaa ku mulla. -97 Vectrassa ei mee napilla ovet lukkoon eikä ajonestoa saa päälle. Sulakkeen jos käyttää irti niin johan toimii, mutta ku ajamassa käy niin eipäs toimikkaan enään.....missähän mättää!?
2586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä tarkoittaa "ei mee napilla ovet lukkoon"?

Varmaan olet kokeilut vaihtaa patterin? Ja ohjelmoita uudelleen?

Äänestä
  • joo ohjelmoitu uudelleen monet kerrat ja patteritkin pelittää..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tumi1 kirjoitti:

Kertokaapa mulle jos jollakin ollu samaa vikaa ku mulla. -97 Vectrassa ei mee napilla ovet lukkoon eikä ajonestoa saa päälle. Sulakkeen jos käyttää irti niin johan toimii, mutta ku ajamassa käy niin eipäs toimikkaan enään.....missähän mättää!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu