Itsehän miehenä luonnollisesti jossainmäärin kuorsaan, mutta pahemmin vain baari-iltojen jälkeen. Tosin jos kuorsaamaan alan, niin kuorsaan sitten myös mahallani/kyljelläni. Homma ei kuitenkaan ole muodostunut varsinaiseksi ongelmaksi koska itse en koskaan nukahda ensimmäisenä, joten se ei alkaessaan häiritse hallituksen syviä unia.
Mutta välillä rassaa, että saatan herätä pahimmillaan useita kertoja viikossa siihen, kun tämä toinen osapuoli kirkuu niin paljon kuin keuhkoista lähtee (on muuten v*ttumainen herätys ja vielä v-mäisempi ääni keskellä hiljaisuutta, kuvitelkaapa). Jokaisena, siis aivan jokaisena yönä tytsy myös jossain vaiheessa kyselee puolipaniikissa että mitä tapahtuu tai on muuten aivan hädissään. Äänensävy on kammottava. Ja verestä tämä välillä höpisee. Tietääkseni hällä ei ole traumoja mistään tms. Mistä voisi johtua? Ideoita? Vastaavia kokemuksia?
Olen kysellyt, sekä päivisin että öin (välittömästi kohtauksen jälkeen) tuosta. Mitä unia näkee jne, mutta selvyyttä ei ole saanut. Entisenä "unien harrastajana" opettaisin mielelläni naiselleni kikat saada ehkä selville tuo unien riivaaja, mutta epäilempä ettei vastapuolella ole kiinnostusta lähteä unennäön tekniikoita opettelemaan.
Ihan mielenkiinnosta vain laitoin ketjun pystyyn, jos jollain olisi vastaavia kokemuksia. Ekoilla kerroilla tuo säikäytti aivan prkleesti, mutta nykyään on oppinut tuntemaan kohtauksen alkamisen merkit ja varautumaan. Ensin tulee, aina samalla äänensävyllä, pari kertaa "Ei" tai "Hyi", joka kovenee toiston aikana. Siinä vaiheessa osaa jo laittaa tyynyn korvaa vasten ettei satu päähän. Joskus taas suoraan unesta siihen heränneenä olen itse huutanut takaisin niin kovaa, että vastapuoli on pompannut kahdessa sekunnissa sängystä toiseen huoneeseen. :)
Joka tapauksessa, ikävää se on tuotakin kuunnella.
Kuorsaustakin ikävämpi? Kirkuminen.
Guitar83
1
654
Vastaukset
- rintakehään
auttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751440Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481342Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1551122Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551098- 51805
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30647