Mikä on Xubuntun prosessori ja muu laitteistovaatimus? Eli kuinka vaatimattomalla kokoonpanolla toimii? Lähinnä mielessä Toshiba Libretto.
olis kiva tietää
olis kiva tietää
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.xubuntu.org/get
*buntuissa on se ärsyttävä puoli, että niissä on älytön määrä turhia palveluja oletuksena päällä.
kun sysv-rc-confilla fiksailee, niin ainakin 500mhz/256mt pyörii ihan kivasti.
sysv-rc-conf käyttöön ja turhat palvelut /dev/null:iin!
parhaaseenkaan librettoon ei voi xubuntua kyllä suositella. damn small linux tai vector linux siinä voisi oikeastikin toimia.
333mhz celeron ja muistii on 324mt pyörii suht koht hyvin. Ite kyl olen sitä mieltä et tuollainen 450mhz ylös päin olis sopiva prosu xubunun pyöritämiseen. kantsii koitta puppylinux:ii tai DSLinuxii molemmat on keveita live linuxeja jotka voidaan asentaa kovolle tai usb muistiin myös
Mikset laita Debiania? Varsinkin tuleva Etch on aivan loistava kaikinpuolin. Kokemuksesta voin sen kertoa
Mikä on tuon tulevan Debianin laitteistovaatimus? Saako suomenkielisenä? Mikä siitä tekee erinomaisen verrattuna muihin linuxeihin?
Sorry tyhmät kysymykset, mutta olen vähän ulkona Linuxista.
t: Nyypiö