Onko kellään kokemusta dvb-c sovittimista PC:lle (USB- tai PCI) jos talossa on Welhon kaapeliverkko?
Olen kuullut ettei sellaista sovitinta ole markkinoilla joka toimisi kunnolla.
Kokemuksia??
Welho ja digisovitin PC:lle?
4
821
Vastaukset
- digikortit
toimivat vähän kehnosti. Käsittääkseni kyllä Welhon kaapeliverkossa toimii kaikki digikortit siinä missä muuallakin.
Eikös näille korteille löydy valmiita INI tiedostoja, missä on kaikki oikeat asetukset? - hjk87
Kun toimivia laitteita ei ole olemassa minkään digilähetyksen vastaanottoon, miksi sitten olisi USB liitäntäinen cabel viritin joka toimisi moitteetta?Tai PCI paikkaan asennettava C-malli digikortti,jossa ei olisi mitään bugeja tai muita ongelmia.
Kyllä mä olen saanu tuon MSI:n Mega Sky tikun toimimaan ihan mainiosti... Mutta tämä siis DVB-T verkossa.
- joo-o....
Verkkokaupasta saat 20e usb digitikun, joka on dvb-t verkkoon (antenni), mutta welho lähettää antennisignaalia verkossaan ainakin vuoden 2009 loppuun asti joten siihen saakka ainakin toimii, tosin ilmaiskanavat vain.
sitten se MUTTA...
Tikku toimii loistavasti, tekstitykset yms myös. Mutta ei niinkään yllätys että microsoft on paska :D
Joten, jos käytät kyseistä (fujitech) tikkua, ÄLÄ MISSÄÄN NIMESSÄ päivitä windows service pack 3:sta, sen jos teet niin rupeaa ongelmia löytymään, mukana tulevat ajurit eivät toimi, ja netistä saatavat "vastaavat" uudet eivät todellakaan toimi kuin edelliset, välillä voi näkyä hetken 3, 4, sub ja jim, mutta pääasiassa vain yle/urheilukavana/voice täysillä signaaleilla, kiitos microsoftin kädettömyyden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751461
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411039Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14660
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21650- 36643
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28642Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577
