Hei miehet!

Neiti Etsivä22

Paljon puhutaan suomalaisten miesten (ja naisten) dokaamisesta, mutta ihan oikeasti miehet. Älkää juoko niin paljon! Todella mukavastakin hepusta tulee aivan kamala jankkaaja, kun on liikaa ottanut ja siihen menee mahikset heti, ainakin mun suhteen. Sitten ihmetellään missä ne tavalliset, kunnolliset naiset ovat ja miksi eivät huoli.
Mä niin toivoisin löytäväni elämäni miehen, enkä ole itsekään mikään absolutisti, mutta täytyisihän sitä osata ottaa drinkkiä kohtuudella... Teette vain itsestänne pellen ja menetätte kenties hyvätkin saumat viinan takia. Onko se sen arvoista?
Ettehän te kaikki tietenkään ole tuollaisia, mutta viikonloppuna jouduin pettymään raskaasti poikaystäväni (nyt jo siis ex) kännitörttöilyjen takia, ei ollut ensimmäinen kerta, mutta tällä kertaa viimeinen.

13

1062

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meni tolla kommenttilla just mahikset mun suhteen, elämä on.

    • tämäkin...

      toisaalta ne jotka ei ryyppää ei kelpaa joten...

      • voi kivaa

        Eläkää, käyttäytykää ja toimikaa kaikki kuten Neiti etsivä haluaa teidän elävän, käyttäytyvän ja toimivan, niin joillakin teistä saattaa vielä joskus olla mahikset häneen! Jippii.


      • voi kivaa kirjoitti:

        Eläkää, käyttäytykää ja toimikaa kaikki kuten Neiti etsivä haluaa teidän elävän, käyttäytyvän ja toimivan, niin joillakin teistä saattaa vielä joskus olla mahikset häneen! Jippii.

        :-) Vittuun tollaset itserittoiset pikkulutkat, jos arvon neiti-etsivä haluaa palan meikäläistä niin saa anella sitä polvillaan muna suussa.


      • yrmio kirjoitti:

        :-) Vittuun tollaset itserittoiset pikkulutkat, jos arvon neiti-etsivä haluaa palan meikäläistä niin saa anella sitä polvillaan muna suussa.

        Pistää hymyilyttämään ajatuskin tuosta tilanteesta...


      • Neiti Etsivä22
        yrmio kirjoitti:

        :-) Vittuun tollaset itserittoiset pikkulutkat, jos arvon neiti-etsivä haluaa palan meikäläistä niin saa anella sitä polvillaan muna suussa.

        Mä muistan sun kuvan ja en todellakaan edes huolisi moista vanhaa pultsaria! Vittuun tuollaiset itseriittoiset ennen aikojaan viinan takia elähtäneet äijän retaleet :-)


      • Neiti Etsivä22 kirjoitti:

        Mä muistan sun kuvan ja en todellakaan edes huolisi moista vanhaa pultsaria! Vittuun tuollaiset itseriittoiset ennen aikojaan viinan takia elähtäneet äijän retaleet :-)

        pahus, et sä sentään niin itseriittoinen oo etteikö sulle ois voinu antaa kännissä suihin. No aina ei voi voittaa, yleensä ei edes joka toinen kerta :-(


    • Mies...

      Hyvä mies vaikka itse kehunkin. Lärvit kuitenkin vedän toisinaan ja jutut ei silloin sovi selville.

      Raivoraittiita löytyy lahkoista. Niillä on sitten omat puutteensa.

      • yvopå

        Aina raittiina olen ja uskonnot pitäisi kiireesti kieltää (pelkkää riesaa kaikille).


    • Emmanuele

      Oon miettiny ihan samaa.
      Jos mies dokaa vaikka pe ja la niin eipä se sitten paljon muuta jaksa sinä viikonloppuna ja seksiäkin saa aikaisintaan tiistaina.
      Minäkään en lämpene känniörveltäjälle.
      Heh, Yrmiöllä on suuret luulot itsestään.
      Eiköhän nainen kuin nainen ole onnellinen kun välttyy Yrmiön känniseltä kullilta suussaan.

      • LK.

        Etkö tiedä että yrmio on kaappihomo, joka taisi tulla muutama päivä sitten sieltä kaapista. Sillä on kuulemma ollut jotain viritelmiä jonkun miehen kanssa.


    • mieskin

      voi olla.Juu,kannattais sunkin vaihtaa se baari kulttuuri johonkin muuhun järkevämpään tekemiseen.Niin mäkin tein ja heti kyllä ihmisten ajatusmaailma muuttuu ku menee johonkin paikkaan jossa ihmisillä on "munaa" olla selvinpäin!!Suosittelen!Itekkin joskun otan mutta on jo senverran kokemusta/järkeä että tietää missä ne omat"rajat" menee.Eipä ole koskaan tarvinnut muiden huolehtia meikäläistä kotia!

    • vili

      vaihtoehtona olisi skarppi viinakäytäytyminen ja saisi kunnollisen tyttöystävän. tai kunnon dokaus ja ei naista. eipä pahemmin menetä vaikka se kunnollinen nainen jäisi saamatta. ei ole sen arvoista, että dokauskulttuuriaan alkaa mimmin takia muuttelee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      40
      1390
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1345
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      289
      1235
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1095
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      19
      1041
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      65
      1028
    7. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1012
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1009
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      176
      868
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      17
      833
    Aihe