VIELÄ LISÄÄ

ROX-TÄDISTÄ!

Käykääpäs katsomassa englanninbulldoggi foorumissa tämän erinomaisen eläinten ystävän, huippukasvattaja "rox-täti" Siitosen mielen ilmaisuja! Hän kykenee syvälliseen keskusteluun ihmisten kanssa. Todisteena hänen vastauksensa erääseen viestiin;" vittuas se sulle kuuluu?"!!!

Kyllä hänen kannattaisi hakea virallistamista FCI:ltä mainiolle rodulleen joka on niin uskomaton ettei edes kynsiä tarvitse leikata ja koirat kestävät kaikki neljä vuodenaikaa. Vau... Voi harmi kun oma koirani ei kestä kun yhtä vuodenaikaa. Sen vuoksi se pääseekin ulos vain kesäisin... (vitsi, vitsi!)

Olisi kiva tietää vähän enemmän näistä raporteista mitä on tehty kun siellä ovat eläinsuojeluvalvojat käyneet. Eräällä palstalla oli että keväällä 2001 olosuhteet farmilla olisivat olleet hirveät. Mm. ulosteet olivat valuneet navettaan sulaneen lumen mukana.

Toivottavasti kukaan ei ole niin tietämätön ja toivoton että häneltä koiraa ostaisi!

9

534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeus on voittanut

      Nyt ainakin olosuhteet ovat kutakuinkin kunnossa, koska hän saa koiransa takaisin. Käsittääkseni asiat ovat ennenkin olleet kunnossa, koska ilmoituksia hänestä on tehty runsaasti ja toiminta on kuitenkin jatkunut tarkastusten jälkeenkin. Ilmeisesti kyseessä on ollut pelkästään aiheeton parjauskampanja.

      Pieniä korjauksiahan hän käsittääkseni joutuu tulipalon johdosta rakennuksiin tekemään. Niiden parannusten jälkeen koirilla on jopa entistäkin mukavammat oltavat.

      • ovat pennun

        onnistuneet hakemaan paikan päältä, ovat kertoneet että siellä on ollut todella siivotonta! Monet ovat kyselleet päästä pentuja katsomaan mutta täti keksii kaikenlaisia tekosyitä miksi ei voi tulla. Esim. mutkainen tie, ei osaa neuvoa perille jne... Ja tarjoutuu tuomaan pennun näytille! Eikö ole erittäin epäilyttävää!? Lisäksi, miten tämä rox-täti muka tietää pentujen isät jos kerran koirat ovat kaikki siinä hehtaarin aitauksessa??? Ja hän mainostaa pitävänsä oikein KENNELIÄ vaikka koirat ovat sekarotuisia ja naisen koiratietouskin tuntuu olevan täysin hakoteillä...


      • eläimiä!

        Kun kerran olet tuollaisen epämääräisen pentutehtailijan puolella!


      • ei ole
        eläimiä! kirjoitti:

        Kun kerran olet tuollaisen epämääräisen pentutehtailijan puolella!

        pentutehtailija, vaan lain määräykset täyttävä kasvattaja. Toivon menestystä hänen kasvatusuralleen.


    • pentua

      kyseenalaisesta paikasta edes säälistä! Tehkää ilmoitus jos vähänkin epäilette koirien huonoa kohtelua!

    • siellä

      maalattiallisessa navetassa kusen ja paskan keskellä koirineen...

    • tälle "rox-kennelin"

      pitäjälle ja esittänyt olevansa kiinnostunut pennusta. Oli sitten sanonut että en oikein tiedä kun mies ei ole kiinnostunut sekarotuisista. Täti oli suuttunut että hänen koiransa eivät ole sekarotuisia!!!

    • ovat

      todenneet toiminnan asialliseksi ja silloin on nettihörhöjen turha enää keksiä solvauksia.

    • että tuollaisella

      on mahdollisuus jatkaa toimintaansa! Toivottavasti ei elä kauaa...

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      402
      6974
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      53
      4083
    3. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      26
      2402
    4. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      61
      1634
    5. Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä

      Voi, voi! Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä! https://yle.fi/a/74-20221468 Aina voi etsiä toisen reitin, jos t
      Kevytliikenne
      98
      1554
    6. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      3
      1549
    7. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      6
      1427
    8. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      261
      1418
    9. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      102
      1189
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      23
      1117
    Aihe