INTIAAN TAMMIKUUSSA MINKÄ NIMISTÄ VATSALAAKETTÄ APTEEKISTA
YM.. LÄÄKKEITÄ KUUMEESEEN YM,YM
GOA
4
1366
Vastaukset
- Galangute
Parasta lääkettä saat HKI-Vantaalta tax-freesta, esim. pari pulloa fernetia tai konjakkia matkaan. Annostus: muutama huikka päivässä ihan vaan lääkkeeksi, vaikkapa suoraan pullon suusta.
Apteekista kyllä kannattaa ostaa jotain maitohappobakteeri-valmistetta ja ottaa ennen ruokailua, ainakin alkureissussa. Näillä "lääkkeillä" olen parilla eri reissulla Goassa pystynyt nauttimaan kaikesta mahtavasta ruokatarjonnasta miettimättä sen kummemmin, mitä suuhuni laitan.
Hyvää matkaa, olet valinnut hyvän kohteen!- tytti
ohje oli hyvä, jos olet herkkävatsainen. maitohappobakteereja täältä, pullo brandyä vantaan kentältä. älä missään nimessä turhaan hanki mitään vatsalääkkeitä täältä. aa ne maksaa 1/10 osa siellä ja tehoavat sikäläisiin pöpöihin myös paremmin. Lääkärikin tulee muutamalla eurolla hotelliisi, jos sellainen tarve olisi.
SEN SIJAAN ota pullo "käsi desiä"mukaan ja huuhtele sillä kädet ennen ruokailua, ellet pesemään pääse.
Itse en ole koskaan kymmelellä käynnillä tarvinnut mitäänmuuta kuin sitä konjakki huikkaa, tuskin olisin sitäkään.
sitähän ei tosin koskaan tiedä missä pöpö piilee, mutta älä täältä raahaa lääkkeitä. - hyvät lääkkeet
tytti kirjoitti:
ohje oli hyvä, jos olet herkkävatsainen. maitohappobakteereja täältä, pullo brandyä vantaan kentältä. älä missään nimessä turhaan hanki mitään vatsalääkkeitä täältä. aa ne maksaa 1/10 osa siellä ja tehoavat sikäläisiin pöpöihin myös paremmin. Lääkärikin tulee muutamalla eurolla hotelliisi, jos sellainen tarve olisi.
SEN SIJAAN ota pullo "käsi desiä"mukaan ja huuhtele sillä kädet ennen ruokailua, ellet pesemään pääse.
Itse en ole koskaan kymmelellä käynnillä tarvinnut mitäänmuuta kuin sitä konjakki huikkaa, tuskin olisin sitäkään.
sitähän ei tosin koskaan tiedä missä pöpö piilee, mutta älä täältä raahaa lääkkeitä.sairastuin Goassa vatsatautiin. Hotellista sain kaksi pilleriä, jotka piti ottaa neljän tunnin välein. Jo ensimmäinen pilleri vei kivun pois. Toinen ripulin. Illalla myöhään otin sen toisen, nukahdin ja aamulla ei ollut minkäänlaista vaivaa vatsassa. Hyvät olivat lääkkeet!
- löytyy rohdot
hyvät lääkkeet kirjoitti:
sairastuin Goassa vatsatautiin. Hotellista sain kaksi pilleriä, jotka piti ottaa neljän tunnin välein. Jo ensimmäinen pilleri vei kivun pois. Toinen ripulin. Illalla myöhään otin sen toisen, nukahdin ja aamulla ei ollut minkäänlaista vaivaa vatsassa. Hyvät olivat lääkkeet!
Paikalliseen apteekkiin kun menet selittämään, että vatsa on kipeä ja löysänä, niin saat eurolla parilla lätkän tabletteja, joilla vaiva hoituu hetkessä. Se oli jotain Imodeumin tapaista, mutta tehosi paremmin ja heti. Sillä pärjäsi, eikä tarvinnut hotellihuoneessa maata ja sairastaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984340Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842012Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310