Haiseeko kätesi joskus pahalta? Kun olet esim. perannut kalaa.
Tavallinen saippuapesu ei aina irroita hajua käsistä.
Tässä ratkaisu: Ota HAMMASTAHNA-kökkäre käsiin. Hiero se yhdessä saippuan kanssa. Pese.
Nyt sinulla on raikkaat ja siedettävän tuoksuiset kädet!
Lopputuloksen haju riippuu hieman, minkä hajuista saippuaa olet käyttänyt. Sitruunainen saippua ja vaikkapa Pepsodent-hammastahna ovat hyvä yhdistelmä.
Pahanhajuiset kädetkö?
5
2524
Vastaukset 5
- kakkasormi
Jos kädet ärtyvät hammasahnan emäksisyyden vuoksi, niin pahan hajun saa pois myös hieromalla käiin käsienpesun jälkeen pari pisaraa suuvetta. Toimii esim. vaipanvahdin jälkeen,kun kädet haisevat vauvankakalle.
- outi85
Kokeilkaapa huviksenne.
Kastele kädet, kaada noin ruokalusikallinen ruokasoodaa käsiin ja hiero. Saat ihon kuorinnan ja pahat hajut pois yhdellä kertaa...- olen kuullut
Olen kuullut semmoisesta mutten nähnyt missään myytävänä. Joku kehui juuri että esim. kalanhaju lähtee putsveks aivan hienosti.
http://www.ragazze.se/2006/06/29/metalltval-funkar-det/
- käsiin
sitruunaa, sillä lähtee hajut ja hoitaa samalla. sitruuna tehoaa myös väriin jota tarttuu esim.punakaalista
- doveeeeeeeee
dovella on ihan erillinen saippua joka poistaa hajut, itelläni käytössä keittiössä ja hyvin toimii, eikä ole liian raju iholle. taitaa olla jollain muillakin merkeillä samantyyppisiä tuotteita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201187
- 791140
- 77621
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9558- 17531
- 47513
- 44485
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112461- 41452
- 15426