onko kellään em. kennelistä koiria ?
gutgebautt
13
3668
Vastaukset
- ihan huviksi
jalostusnetistä kasvattajan kasvattamia koiria ja rotuja. Löytyy chihuahuasta alkaen lähes kaikki. Mietippä mitä noiden koirien kanssa on tehty. Mihin oikeasti aika riittää....
- ++++
Vieläkö ko. kennel kasvattaa? Eikö saaneet sanktioita Kennelliitolta?
- jiikoo
no lähinnä olen kiinnostunut F-pennuista, että mitä niille kuuluu. En ole hankkimassa koiraa - tai no, jos olenkin niin tähtäimessä on tyystin eri kasvattaja :)
- ttl
Wtf?? Mistä helvetistä te ihmiset oikeesti keksitte noita juttujanne??
- iska
Joo meillä on sakemannipoika, tuli kylläkin toista kautta mutta on kyseisen kennelin tuotos.Tämän pennun emä ei asu kuitenkaan itse "pääkallopaikalla" vaan on sijoitusnarttuna toisella kasvattajalla.
- jiikoo
on pentusi emä? kiinnostaa, jos se vaikka on minulla oleva...
- iska
jiikoo kirjoitti:
on pentusi emä? kiinnostaa, jos se vaikka on minulla oleva...
Emän nimi on Gutgebautt Alona
- jiikoo
iska kirjoitti:
Emän nimi on Gutgebautt Alona
sitten ole minun koirani.. harmi,ois kiva tietää millaisia pennuista on tullut. kiitos kuitenkin iska.
- sankos75
jiikoo kirjoitti:
sitten ole minun koirani.. harmi,ois kiva tietää millaisia pennuista on tullut. kiitos kuitenkin iska.
Moip! miulla on Gutgebautt Sharon....vm 2000 oleva narttu.Olen ollut tosi tyytyväinen koiraan,se on kotikoirana ja upea otus.Tulee toimeen lasten ja kaikkien kanssa,joten ei juurikaan hyötyä kotia suojelevana koirana... Olen kyllä seuraavan sakuni aikonut hankkia toiselta kasvattajalta,ts sellaiselta joka perehtynyt pelkästään yhteen (sakemanni) rotuun..
- spkn
Aina kun rotuja on enemmän kuin kaksi, niin epäily herää kasvattajan tietotaitoon ja syihin.Tuokin kasvattaja on juuri niitä, jotka eri roduilla koittavat onnistua ja lyödä vielä rahoiks.Kasvattajien pohjasakkaa, ja tullut se sanottua ihan itselle kasvattajallekkin.
- hyväkokemus
Löysin vahingossa tälläsen ketjun.Mulla oli tästä kennelistä uros ja yksi parhaita sefejä mitä mulla on ollut.Mahtava luonne ja helppo koira,kaikkien kaveri.Ei terveysongelmia.Vielä koiran kuoltua kasvattaja piti yhteyttä,nyt itse muutettuani pariin kertaan on yhteydenpito jäänyt.
- Anonyymi
mulla ollu ton alohan veli ja olihan huippukoira!Ei mitään valittamista
- Anonyymi
Mulle tuli sieltä Gutgebautt Wendy ❤️ Aivan ihana koira niin henkisesti kuin fyysisesti. Rakasti lapsia ja pihalla aina istui naapurin lastenvaunujen vieressä ja piti seuraa pienelle. Todella oppivainen ja miellyttämisenhaluinen. Itku tulee ihan silmään muistellessa tätä rautarouvaa. Kasvattajaan myös yhteys säilyi joka sekin jo kertoo jotain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996064
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774