Konesaumattu peltikatto

Käynnistämme keväällä omakotitalon rakentamisen ja todennäköisesti (?!) ennen talvea tarvitaan katolle tekijä. Suunnitteilla olisi konesaumattu peltikatto. Onko kellään osoittaa ammattitaitoista ja kokenutta tekijää ko. työlle Etelä-Savon alueelta?
2660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

länsi-suomessa on mutta ei teilläpäin

Äänestä

savonlinnan lähiseudulla...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarvetta kirjoitti:

Käynnistämme keväällä omakotitalon rakentamisen ja todennäköisesti (?!) ennen talvea tarvitaan katolle tekijä. Suunnitteilla olisi konesaumattu peltikatto. Onko kellään osoittaa ammattitaitoista ja kokenutta tekijää ko. työlle Etelä-Savon alueelta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu