Heih, minulla on sellainen ongelma, että latasin hiukset, jotka ovat RAR-tiedosto, siirsin sen sitten downloads kansioon... mutta pelkään, että RAR-tiedosto ei ole sopiva tiedosto, vai onko se? tietääkö joku... en ole uskaltanut käynnistää sims2:ta, koska pelkään, että jos en ole tehnyt oikein peli menee tilttiin... etsin ohjeistusta, mutten löytänyt :( huom! ne hiukset siis sisältävät meshin, ettei sen takia pitäisi olla ongelmia, tiedostotyyppi vaan arveluttaa.
(Minulla on vain ennestää PACKAGE-tiedostoja, jotka toimivat loistavasti)
(Minulla on vain ennestää PACKAGE-tiedostoja, jotka toimivat loistavasti)
Vastaukset 3
Vanhimmat
rar-tiedoston? Ettet vain vaan siirtänyt sitä downloadseihin. Silloin se ei nimittäin tule peliin. Se pitää purkaa ensin jollain purkuohjelmalla (winzip, winrar, izarc...). Tiedostotyyppi on siis oikea, toimii vain hiukan eritavalla kuin packaget. :)
Se onnistui, latasin sen winRAR -ohjelman :) nyt minulla on monia kauniita hiuksia, eikä se edes ollut vaikeaa, kiitos suuresti :) voi kumpa kaikki olisivat yhtä ystävällisiä :)
Kiitos!
Mukava olla avuksi. :)
Hyvää simsinpeluuta sinulle! :)